Jaké podstatné funkce ovlivňují výběr podložky pod plovoucí podlahu?

Jaké podstatné funkce ovlivňují výběr podložky pod plovoucí podlahu?

Správně zvolená podložka pod plovoucí podlahu prodlužuje její životnost, zvyšuje komfort při chůzi, snižuje hluk během chůze a tepelně izoluje. Čím se řídit při výběru?

Na trhu je celá řada podložek pro různé druhy podlah. Existují speciální podložky pod vinylové podlahy, laminátové a dřevěné podlahy nebo koberce. I když podložky dokážou efektivně vyrovnat drobné nerovnosti podkladu, rozhodně neslouží k vyrovnávání větších trhlin a děr.

Proč je nezbytná podložka pod plovoucí podlahu?

Správně zvolená podložka chrání podlahu a udrží ji mnohem delší dobu v perfektní kondici. Dají se pořídit podlahy s již integrovanou podložkou, což umožňuje rychlejší a jednodušší instalaci podlahy. U ostatních ji musíte dokoupit zvlášť a položit samostatně. Podložka pod plovoucí podlahu má mnoho nezbytných funkcí. Ty nejdůležitější jsou:

  • ochrana podlahových zámků a podlahy jako celku
  • vyrovnání malých nerovností
  • tepelná izolace pod plovoucí podlahou a snížení tepelných ztrát
  • tlumení hluku
  • příjemnější podlaha pro chůzi
  • ochrana před vlhkostí

Čím se řídit při výběru podložky pod plovoucí podlahy?

Důležitými faktory při výběru podložky pod vinylové a jiné plovoucí podlahy je její místo uložení, budoucí zatížení. Velmi významná je rovinnost podkladu. Při nákupu myslete na odolnost podložky, protože chrání krytinu během užívání. Špatný výběr má často za následek poškození spojů jednotlivých dílů, popřípadě vrzání plovoucí podlahy.

Další nezbytnou funkcí je ochrana proti vlhkosti, zejména v rizikových místnostech, jako je koupelna či záchod. Podložka by měla zároveň pohlcovat vlhko a odizolovat podlahovou krytinu od podkladu. Dobrý výběr ovlivňuje také ztráty tepla, které mohou u nevytápěných prostor nebo chladnějších místností činit až dvacet procent.

U většiny materiálu je podložka vždy určena výrobcem. Pokud není vždy myslete na bezpečnost. Proto pro vás musí být důležitá třída požární odolnosti, tedy to, jak dokáže podložka odolávat ohni.

Na trhu jsou k dostání podložky pod plovoucí podlahy různé tloušťky přibližně od dvou milimetrů až po deset milimetrů. Myslete na tento rozměr při pokládce a přičtěte ho k síle podlahy.

Na podložce pod plovoucí podlahu nešetřete

Perfektní podlahu, která není hlučná a dobře se po ní chodí, chce mít doma každý. Velký vliv na uživatelský komfort má správný výběr podložky pod podlahu. Nešetřete při výběru, dejte přednost kvalitě před kvantitou a obraťte se před koupí na prodejce podlahových krytin, který vám dokáže poradit. Jedině tak vydrží podložka stejně dlouho jako celá podlaha.

Spinner