Rolové PVC podlahy neboli Lina

PVC podlahy prošly velkou proměnou a nyní je z nich opět moderní podlahová krytina. Jaké jsou její základní vlastnosti, a co z nich dělá dobrou volbu pro vaši domácnost?

PVC, celým názvem polyvinylchlorid, se někdy plete s vinylem, který také patří mezi oblíbené podlahové krytiny. Není tomu tak náhodou, jsou si vlastně velmi podobné, avšak zatímco je vinyl tvrzený, PVC je měkčené. Proto ho také koupíte v rolích. Na trhu najdete mnoho různých šířek, díky čemuž můžete eliminovat spoje, a podlaha tak získá celistvý vzhled. Pokládka je jednoduchá, doporučuje se však přenechat ji odborníkům hned z několika důvodů. Musí se položit na dokonale rovnou a hladkou podlahu vylitou nivelační stěrkou. Celoplošně se lepí a jen zkušený podlahář dokáže pracovat dostatečně rychle a přesně tak, aby se vaše podlaha nezačala časem krčit či odlupovat v rozích. Podlaha je velmi příjemná na došlap, měkká a jednoduchá na údržbu. 


Všechny rolové pvc

Vybrané produkty

Jednoduchá pokládka
Měkké
Celistvý vzhled
Bez spojů
Jednoduchá údržba
Teplé a příjemné na došlap
Odolnost podle zátěžové třídy

Dotazy, nejasnosti, pochybnosti?

Ozvěte se nám, rádi poradíme.

PVC podlahy se často zaměňují s vinylem, není tomu však úplně náhodou, tyto podlahy si jsou velmi podobné.

Rozdíl v těchto podlahových krytinách je však takový, že vinyl je tvrzený, zatímco PVC, celým názvem polyvinylchlorid, je měkčené. To je důvodem, proč můžete PVC koupit v rolích v šířích 2 m, 3 m, 4 m a 5 m. Díky tomu je pokládka jednoduchá a rychlá. Díky šířím eliminujete spoje a podlaha tak získá celistvý vzhled. I přes jednoduchou pokládku se doporučuje přenechat pokládku odborníkům, kteří dokáží pracovat dostatečně přesně, aby se vaše podlaha nezačala později krčit v rozích nebo se dokonce odlupovat. Podlaha se pokládá na dokonale rovný povrch vylitý nivelační stěrkou. Pod podlahou se nedoporučuje nechávat předešlé podlahové krytiny, jako je například koberec či linoleum. Nemusíte se bát chladné podlahy, podlaha je velmi měkká a příjemná na došlap

PVC podlaha

Údržba PVC podlahy je poměrně jednoduchá, horší je to ale při poškození. V takovém případě nelze jen vyměnit jeden dílec jako u laminátu nebo tvrzeného vinylu. Pokud se PVC podlaha, která je náchylnější na promáčknutí či mechanické poškození poruší, musí se celá strhnout a nahradit novou. Proto i do bytových podmínek doporučujeme zvolit PVC s vyšší zátěžovou třídou – obzvlášť tam, kde se budete často pohybovat, jako například v kuchyni, obývacím pokoji nebo v chodbách.

Nášlapná vrstva PVC se pohybuje mezi 0,2 a 0,7 mm, je tedy ideální například pro rekonstrukce. Není nic snazšího, jak obnovit svůj interiér v dekoru dřeva, dlažby či kamene, než to, že zvolíte PVC podlahu. Podlahová krytina z PVC se nabízí ve velkém množství dekorů, aby každý našel vzhled vyhovující jeho představám.

Prohlédněte si naši nabídku PVC podlah, nebo zavolejte do některé z našich poboček, kde vám poradíme s čímkoli od výběru krytiny, přes vhodný typ pokládky a doporučení těch nejlepších podlahářů z oboru.

Vždy je ale nejlepší vidět krytinu na vlastní oči, proto vás zveme také do našich showroomů v Praze, Brně, Plzni, Zlíně a Ostravě. Rádi vám s realizací vaší nové podlahy odborně poradíme i tam.

Inspirace

Najděte podlahu, která bude nejvíce odpovídat vašim potřebám.

Podlaha do bytu? Vsaďte na vinyl a máte klid Detail
Vinylové podlahy do ložnice Detail
Dřevěné podlahy do obývacího pokoje Detail
Jak vybrat podlahu do ložnice? Dejte přednost kvalitě před kvantitou Detail
Podlaha do dětského pokoje Detail

Důležité sdělení:
Vážení zákazníci, dovolujeme si vás upozornit, že dne 20. 6. bude z důvodu konání akce v Centru bydlení a designu Kaštanová omezena otevírací doba. Provoz showroomu v Brně bude od 7 do 12 hodin. Děkujeme za pochopení.

Spinner