Parkety a vlysy

Masivní dubové parkety s drážkou a perem vynikají takřka neomezenou životností s možností obnovy povrchové úpravy a několikanásobného broušení. Parkety jsou dodávány v tloušťce 21mm, 15-16 mm nebo 8 mm, v různých délkách a šířkách, díky kterým můžeme tvořit zajímavé vzory.

Dotazy, nejasnosti, pochybnosti?

Ozvěte se nám, rádi poradíme.

Parkety můžete použít pro realizaci masivních podlah. Doporučujeme je použít na pokládku do bytových prostor, sportovních hal a jiných bytových i nebytových prostorů. A jaké jsou výhody klasických parket? Dlouhá životnost díky možné renovaci, nedrží nečistoty a prach, pevnost a odolnost, přírodní vzhled.

Parkety kvalita Extra

Specifikace jakostí výroby klasických parket

Kvalita Extra - Podlaha odpovídající vyšším nárokům na interiér, působící klidně, vyrovnaně až uniformně. Parkety jsou bez suků a běli, povolen pouze radiální řez a dřeňové paprsky. Nepřirozené zbarvení vyloučeno, 2 zdravá očka do velikosti 3 mm povoleny.

Kvalita Natur I. - Podlaha odpovídající vyšším nárokům na interiér, působící klidně, vyrovnaně až uniformně. Parkety jsou bez suků a běli, povolen pouze radiální řez a dřeňové paprsky. Nepřirozené zbarvení vyloučeno, povolena očka do 5 mm a mírné barevnostní rozdíly.

Kvalita Standard II. - Podlaha s živou přírodní strukturou a klidnými barvami nachází uplatnění v širokém spektru bytových i nebytových prostor. Zdravé suky do 10mm, černá očka do 4 mm a běl nejvíce vypovídají o přírodním materiálu. Nepřirozené zbarvení vyloučeno, mírné vlasové trhliny povoleny. Záběhy kůry a kůra povolena zcela ojediněle pouze z rubové strany max. do 1/3 šíře a nesmí zasahovat do pera ani do lícové strany parkety.

Kvalita Rustikal III. - Podlahy s přírodní strukturou, výraznými barvami, zdravými i černými suky. Běl v některých vlysech umocňuje krásu masivních parket. Zdravé suky povoleny do 20 mm, černé suky do 15 mm, mírné výsušné praskliny na čelech parket, zdravá běl neomezeně, záběhy kůry a kůra povolena pouze z rubové strany max. do 1/3 šíře a nesmí zasahovat do pera ani do lícové strany parkety.

 

Parkety klasika

Extra – podlaha odpovídající vyšším nárokům na interiér, působící klidně, vyrovnaně až uniformně. Parkety jsou bez suků a běli, povolen pouze radiální řez a dřeňové paprsky.

Natur – podlaha odpovídající vyšším nárokům na interiér. Jednotlivé parkety jsou bez suků,běli, povolena jsou očka do velkosti 2mm,dokreslují vyšší kvalitu podlahy. Podlaha působí vyrovnaně, s malými barevnostními odchylkami mezi jednotlivými vlysy.

Standard – podlaha s živou přírodní strukturou a klidnými barvami nachází uplatnění v širokém spektru bytových i nebytových prostor. Zdravé suky do 10mm, černá očka a běl nejvíce vypovídají o přírodním materiálu.

Rustikal – podlahy s přírodní strukturou, výraznými barvami, zdravými i černými suky. Běl v některých vlysech umocňuje krásu masivních parket.

Industri - podlahy s výrazně rustikálním vzhledem, pestrý povrch, barevnostní kontrasty přirozené znaky dřeva bez omezení, větší suky a trhliny.

Parkety kvalita Natur

Parkety mozaika

Extra – podlaha odpovídající vyšším nárokům na interiér. Uniformní vzhled s jemnými barevnostními tóny převažuje řez radiální a poloradiální, bez suků, běli, povolena jsou drobná očka,dřeňové paprsky dokreslují vyšší kvalitu podlahy. Podlaha působí vyrovnaně.

Standard – podlaha s živou přírodní strukturou a klidnými barvami nachází uplatnění v širokém spektru bytových i nebytových prostor. Zdravá i černá očka do 3mm, fládr a standardní barevnostní rozdíly vypovídají o přírodním materiálu.

Rustikal – podlahy s přírodní strukturou, výraznými barvami, zdravými a černými suky. Svalovitost v oblasti suků a běl v některých vlysech umocňuje krásu masivní podlahy.

Parkety kvalita Rustikal

Rustikální prkna

Kvalita A+ je podlaha odpovídající vyšším nárokům na interiér. Uniformní vzhled s jemnými barevnostními tóny, řez radiální a poloradiální, povolena jsou drobná očka, dřeňové paprsky dokreslují vyšší kvalitu podlahy. Podlaha působí vyrovnaně.

Kvalita A je podlaha s živou přírodní strukturou a klidnými barvami nachází uplatnění v širokém spektru bytových i nebytových prostor. Zdravá i černé suky do 10mm, fládr a standardní barevnostní rozdíly vypovídají o přírodním materiálu.

Kvalita B jsou podlahy s přírodní strukturou, výraznými barvami, zdravými i černými suky do 60mm. Svalovitost v oblasti suků a běl umocňuje krásu masivních prken. Podlaha působí živým dojmem a ukazuje pravou krásu dřeva.

Parkety kvalita Standard

Inspirace

Najděte podlahu, která bude nejvíce odpovídat vašim potřebám.

Podlaha do bytu? Vsaďte na vinyl a máte klid Detail
Vinylové podlahy do ložnice Detail
Dřevěné podlahy do obývacího pokoje Detail
Jak vybrat podlahu do ložnice? Dejte přednost kvalitě před kvantitou Detail
Podlaha do dětského pokoje Detail

Důležité sdělení:
Vážení zákazníci, dovolujeme si vás upozornit, že dne 20. 6. bude z důvodu konání akce v Centru bydlení a designu Kaštanová omezena otevírací doba. Provoz showroomu v Brně bude od 7 do 12 hodin. Děkujeme za pochopení.

Spinner