Podlahy do obývacího pokoje

Výběr podlahy do obývacího pokoje je velmi důležitý, jelikož právě podlaha rozhoduje o celkovém dojmu z místnosti.

V obývacím pokoji trávíme nejvíce času, ať už s rodinou či přáteli. Pořádáme zde oslavy, díváme se na televizi, hrajeme hry. Podlaha může mnohdy rozhodnout o tom, zda bude místnost působit útulně a teple nebo chladně. Obývací pokoj patří mezi jedny z nejvíce zátěžových míst, proto doporučujeme například podlahovou krytinu PVC od výrobce Gerflor.  Další vhodnou krytinou jsou vinylové podlahy. Nabízí snadnou údržbu, voděodolnost, tichost a teplé vlastnosti. Dřevěné podlahy byly, jsou a vždy budou oblíbenými podlahovými krytinami. Jsou atraktivní pro svůj vzhled a odolnost.


Všechny podlahy do obývacího pokoje

Vybrané produkty

Měkká
Příjemný došlap
Izolační
Široká nabídka dekorů
Snadno udržitelná

Dotazy, nejasnosti, pochybnosti?

Ozvěte se nám, rádi poradíme.

Vybrat vhodnou podlahu do obývacího pokoje je jednou z nejvíce zásadních voleb, kterou musíte ve vašem domě nebo bytě udělat ohledně podlahy. V obývacím pokoji trávíme většinu svého času, když máme volnou chvíli. Scházíme se zde s rodinou, přáteli, hrajeme zde společenské hry, díváme se na televizi, oslavujeme... Podlaha v obývacím pokoji patří mezi nejvytíženější místo z celé domácnosti, proto bychom měli na její výběr dbát více, než na podlahu do jiných místností. 

Podlaha významně ovlivňuje to, jak na nás celý interiér působí. Díky ní můžeme místnost zútulnit a přidat pocitovou teplost, nebo naopak udělat z místnosti chladnější či vyzdvihnout naši originalitu. Na výběr máme velkou řadu dekorů a podlah. Mezi vhodné podlahy patří například PVC podlaha od výrobce Gerflor s filcem, která se vyrábí v několika dekorech, může krásně zútulnit vaši domácnost. Podlaha je jednoduchá na údržbu, teplá, voděodolná, příjemná na došlap a jednoduchá na pokládku. Mimo jiné si můžete u podlahy zvolit vyšší zátěžovou třídu, která zajistí, aby nebyla podlaha poničená při větší zátěži.

podlaha do obývacího pokoje

Další vhodnou podlahou je podlaha vinylová, která je vysoce odolná vůči mechanickému poškození, je stoprocentně voděodolná a bezúdržbová. Zejména pokud přihlédneme k nenáročnosti a údržbě či možnosti výměny lamel v případě poškození. Potom tu máme vinylové podlahy s korkem či korkové podlahy. Korek má úžasné vlastnosti. Je nadměrně měkký a zároveň pocitově teplý.

Rigidní podlahy neboli vinylové dílce s tuhým jádrem, se vyznačují především tvarovou stabilitou, voděodolností a vysokou odolností proti opotřebení. Kolekce DesignArt Home Rigid byla navržena tak, aby vyhověla všem standardům pro běžné využití v domácnostech. Dalšími podlahou vhodnou do obývacího pokoje je laminátová podlaha. Je jednoduchá na údržbu, a příjemná na došlap, pro větší voděodolnost doporučujeme zvolit variantu AQUA+. POZOR při klasické laminátové podlaze se doporučuje suché mytí.

Nesmíme opomenout oblíbené dřevěné podlahy, které jsou nadčasovou klasikou. Dřevěné podlahy byly a vždy budou velmi oblíbené a to z důvodu vzhledu a odolnosti. Nevýhodou dřevěných podlah je náročnost na údržbu. Dřevěné podlahy se nemají rády se změnou teplot. Výjimkou je třívrstvá dřevěná podlaha, pod kterou se může aplikovat podlahové topení.

Naštěstí je na výběr tolik rozmanitých typů a dekorů podlahových krytin, že tu svoji vysněnou podlahu najde i ten nejnáročnější zákazník. Sami se o tom můžete přesvědčit na našich showroomech.

Inspirace

Najděte podlahu, která bude nejvíce odpovídat vašim potřebám.

Podlaha do bytu? Vsaďte na vinyl a máte klid Detail
Vinylové podlahy do ložnice Detail
Dřevěné podlahy do obývacího pokoje Detail
Jak vybrat podlahu do ložnice? Dejte přednost kvalitě před kvantitou Detail
Podlaha do dětského pokoje Detail
Spinner