Podlahy do chodby

Když vybíráme podlahu do chodby, soustředíme se především na to, aby byla odolná. Kdo by chtěl podlahu, která se během pár měsíců poškrábe nebo poničí? 

Mnoho z vás sáhne po dlažbě, ale dlažba je studená a lehko se rozbije. Můžete zvolit například PVC v roli - je snadno udržovatelné, odolné, příjemné na došlap a teplé. Další vhodnou podlahovou krytinou je například vinylová podlaha, která je taktéž v roli snadno udržovatelná a odolná vůči poškrábání. Inspirujte se ale také dalšími typy podlah, které se vám budou chodit pro pokládku do chodby.


Všechny podlahy do chodby

Vybrané produkty

Zdravotní nezávadnost
Tichá
Antistatická
Odolná vůči otlaku
Odolná vůči poškrábání
Teplá

Dotazy, nejasnosti, pochybnosti?

Ozvěte se nám, rádi poradíme.

Při výběru podlahy na chodbu hledáme takovou podlahu, která bude odolná, praktická a zároveň designově zajímavá. 

Jako podlahovou krytinu na chodbu můžete například zvolit rigidní podlahu, která má vysoké odolné vlastnosti a to díky tvrdému jádru, které je tvořeno z přírodních materiálů, jako jsou křemičitany, vápenec apod.  Mimo jiné obsahuje tato podlaha integrovanou akustickou podložku, díky které dosáhnete tepelné a akustické izolace až 18 dB. Tato podlaha má stabilní zámky, je příjemná, odolná, teplá, antistatická, protiskluzová a vyrábí se v krásných dekorech dřeva, kamene či betonu

Vinylové podlahy jsou odolnými a oblíbenými podlahami. Pod tyto podlahy se doporučuje aplikovat integrovaná podložka, která má dokonalé tlumící a izolační vlastnosti. Vinylová podlaha je odolná vůči poškrábání, jednoduchá na údržbu, antistatická a příjemná. U vinylové podlahy si můžete vybrat, zda ji budete chtít pokládat variantou click nebo lepenou. Na chodbu - do zátěžových prostor -  se doporučuje lepený vinyl a to z důvodu snadné vyměny poškozených dílců a větší odolnosti vůču vlhkosti. 

Podlaha do chodby

Další vhodnou podlahovou krytinou je korková podlaha, která je oblíbená pro své izolační vlastnosti, které má díky korku. Je snadno udržovatelná, teplná a odolná vůči poškrábání a otlakům.

PVC v roli, neboli měkčený vinyl, se vyrábí v různých zátěžových třídách, do chodby se doporučují třídy 23 a 32. Tyto třídy jsou vhodné pro více zátěžové obytné prostory, jako jsou například chodba, kuchyň či předsíň. PVC je oblíbené pro svoji snadnou aplikaci a údržbu. Vyrábí se v šířích 3 m, 4 m s 5 m. Díky našemu řeznému programu v Praze, Velké Bíteši a nově v Brně, vám připravíme vaši podlahu dle vašich požadavků přímo na místě. Podlaha je teplá, příjemná, odolná vůči poškrábání a otlakům. Toužíte-li po větším teple, můžete pod ni instalovat podlahové topení, avšak zalité v betonu. 

Laminátová podlaha je oblíbenou levnější variantou plovoucích podlah, avšak není tak tichá jako například korkové, vinylové či PVC podlahy. Je snadno udržovatelná, příjemná a má velký výběr atraktivních dekorů. 

Kompozitní podlahy GreenTec jsou podlahy s přírodním jádrem, vyrobené z více než 70 % obnovitelných materiálu - ze dřeva. Podlahy mají dokonalé designové provedení, jsou zdravotně nezávadné, antistatické, mají voděodolné zámky, jsou protiskluzové, tiché a příjemné. 

Přírodní linoleum nebo marmoleum je tvořeno z přírodních materiálů, je možné pod něj aplikovat podlahové topení a speciální podložku. Je jednoduché na aplikaci a údržbu a je velmi oblíbené například v nemocničních prostorách. 

Dřevěné podlahy byly a vždy budou patřit na žebříčku trendů do první TOP 10. Tyto podlahy jsou velmi příjemné, odolné a dokonalé pro svůj vzhled. Nedoporučuje se pod ně aplikovat podlahové topení s výjimkou třívrstvé dřevěné podlahy. Jsou náročné na údržbu ale ten výsledek poté stojí za to, co myslíte? 

Pro více informací nás kontaktujte nebo navštivte na našich showroomech Praha | Brno | Ostrava | Plzeň | Velká Bíteš | Zlín.

 

Inspirace

Najděte podlahu, která bude nejvíce odpovídat vašim potřebám.

Podlaha do bytu? Vsaďte na vinyl a máte klid Detail
Vinylové podlahy do ložnice Detail
Dřevěné podlahy do obývacího pokoje Detail
Jak vybrat podlahu do ložnice? Dejte přednost kvalitě před kvantitou Detail
Podlaha do dětského pokoje Detail

Na co se nejčastěji ptáte?

Jakou zvolit podlahu do chodby, aby se neponičila/nepoškrábala?
Do chodby doporučujeme podlahy se zátěžovými třídami 23 a 32. Chodba je více zátěžové místo než například ložnice, proto může být později vidět rozdíl v podlaze. Poloviční úspěch má v tomto případě také správná údržba o podlahu. Plovoucí podlaha je potažena polyuretanovou vrstvou, která chrání dekor před opotřebením a zašlapáním špíny do mikroprasklinek. Budete-li používat běžné prostředky z drogerie, tuto ochranou vrstvu časem smyjete a nebude vám sloužit na 100%
Spinner