Pokládka vinylové podlahy

Pokládka vinylové podlahy

Už jste pevně rozhodnuti pro vinylovou krytinu, ale ještě nevíte, kterou pokládku zvolit? Porovnejte obě varianty, než začnete stavět.

Vinylová podlaha je stálicí v nabídce většiny prodejen podlahových krytin, protože je po ní neustále vysoká poptávka. Zákazníci vědí, že má mnoho výhod, které ocení v každé domácnosti. Vinylová podlaha je podle některých vylepšením laminátu – jedná se také o vícevrstvou podlahu, která může být i plovoucí, přitom je ale oproti laminátu měkčí a tišší na došlap. Vinyl má dlouhou životnost a lze ho udržovat dlouho jako nový bez nějaké větší námahy.

V neposlední řadě se pak jedná o vysoce designovou záležitost. Vinylové podlahy umí imitovat dřevo i dlaždice, ale také kámen v různých barevných odstínech. Extra moderní je třeba řada wineo DESIGNline 800 tile, která nabízí 8 odstínů od zcela černé, přes šedou až do bílé a to ve třech různých rozměrech dílců. Jejich kombinací můžete získat podlahu s futuristickým vzhledem.

Lepená versus plovoucí

Vinylovou podlahu můžete už v základu pořídit ve dvou variantách – jedna se pokládá lepením a druhá plovoucím způsobem. Plovoucí podlahy jsou obecně velmi oblíbené, protože čeští domácí kutilové prostě rádi dělají věci po svém a s touto podlahou mohou mít doma už navždy pocit hrdosti z dobře odvedené práce. Výrobci neustále zjednodušují systém zámků a drážek, které do sebe zapadají tak, aby si podlahu mohl položit i šikovný amatér. Rychlé a jednoduché – žádné čekání na zasychání lepidla, podklad nemusí být perfektně vyrovnaný a v menších prostorech máte během jediného dne hotovo. Není divu, že po plovoucím vinylu je zvýšená poptávka. Bohužel ale tato varianta není dostatečně odolná proti vlhkosti. Povrch sice rozlitý džus vydrží, pokud ale zateče do spár, riskujete poškození od spodu. Proto se do prostor, kde hrozí zvýšená vlhkost, volíme raději lepenou variantu. Jednotlivé dílce podlahy se speciálním lepidlem přichytávají k povrchu, který by měl být dokonale hladký a vyrovnaný. Do pokládky tímto způsobem byste se ale raději sami pouštět neměli. Zkušení podlaháři přeci jen umí pracovat rychle a přesně, což je u lepení nutné. Lepší než riskovat pokrčenou, zvlněnou podlahu, je zavolat si odborníky a přenechat všechny starosti jim.

pokládka vinylové podlahy

Důležité sdělení:
Vážení zákazníci, dovolujeme si vás upozornit, že dne 20. 6. bude z důvodu konání akce v Centru bydlení a designu Kaštanová omezena otevírací doba. Provoz showroomu v Brně bude od 7 do 12 hodin. Děkujeme za pochopení.

Spinner