Podlahy do kuchyně

Kuchyň je jednou z nejpoužívanějších částí naší domácnosti, proto je velmi důležitý výběr té správné podlahy.

Podlaha v kuchyni by měla být určitě více odolná vůči zátěži, jelikož tam trávíme opravdu hodně času. Dále by měla dobře snášet vodu, měla by být protiskluzová, antistatická, příjemná a teplá. Mnoho z nás řeší podlahu v kuchyni dlažbou, a to právě kvůli vodě a odolnosti. Nejvhodnější je proto korková podlaha v lepené variantě, dále pak PVC v roli, či vinylová podlaha.


Všechny podlahy do kuchyně

Vybrané produkty

Odolná
Voděodolná
Antistatická
Protiskluzová
Snadno udržitelná
Měkká na došlap

Dotazy, nejasnosti, pochybnosti?

Ozvěte se nám, rádi poradíme.

Výběr podlahové krytiny do kuchyně je pro mnohé oříškem a řeší to dlažbou, která je sice odolná, avšak je studená. Podíváme se tedy, jaké jsou možnosti pro podlahu do kuchyně. 

Jednou z oblíbených podlah do obytných prostor, jako jsou kuchyně, obývací pokoj, dětský pokoj, ložnice aj., jsou korkové podlahy. Korkové podlahy jsou oblíbené pro svůj komfort. Tyto podlahy jsou tiché, teplé, neberou tělesné teplo, jsou voděodolné, protiskluzové, příjemné na došlap. Mají zkrátka vše, co si od podlahové krytiny můžete přát a k tomu dokonalé izolační vlastnosti

Podlaha do kuchyně

Další vhodnou podlahou je vinylová podlaha. Vinylová podlaha je takřka podobná korkové podlaze, však s rozdílem, že se pod ni aplikuje kročejová podložka, která absorbuje hluk a dodává podlaze větší teplo. Díky kročejové podložce vám nebude unikat teplo z vašeho domova například k sousedům bydlícím o patro níže. Vyrábí se v lepené variantě nebo ve variantě click. Z velké nabídky dekorů si určitě vyberete tu pravou podlahu pro vás.

Nemůžeme opomenout ani v této době oblíbené PVC v roli, které můžete pro jeho komfort aplikovat všude, krom koupelnových prostor. U této podlahové krytiny si vybíráte podlahu podle zátěže, zátěž určuje odolnost podlahy. Větší zátěžová třída se doporučuje právě například do kuchyní, menší zátěž se aplikuje například do dětských pokojů nebo ložnic. Tyto podlahy se instalují v rolích, pokládka je tedy snadná a rychlá, je však lepší přenechat pokládku odborníkovi.

Pro více informací navštivte naše showroomy Praha | Brno | Ostrava | Plzeň | Zlín.

Inspirace

Najděte podlahu, která bude nejvíce odpovídat vašim potřebám.

Podlaha do bytu? Vsaďte na vinyl a máte klid Detail
Vinylové podlahy do ložnice Detail
Dřevěné podlahy do obývacího pokoje Detail
Jak vybrat podlahu do ložnice? Dejte přednost kvalitě před kvantitou Detail
Podlaha do dětského pokoje Detail

Na co se nejčastěji ptáte?

Jaká varianta je lepší do kuchyně, CLICK nebo lepená?
Do kuchyně je vhodnější lepená varianta. Prvním důvodem je to, že je lepená varianta o trošku více odolnější vůči vodě než varianta click, ale rozdíl je zde opravdu minimální. Co beru jako velkou výhodu lepené varianty je možnost snadné výměny poškozeného dílce - pouze vyříznete poškozený dílec a vyměníte jej za nový. U varianty CLICK by se musela rozložit podlaha až do té části, kde je potřeba vyměnit dílec.
Můžu podlahu poškrábat například, když mi na ni spadne nůž?
Vinylové, korkové a PVC podlahy mají ochrannou nášlapnou vrstvu potaženou polyuretanovou vrstvou, která chrání podlahu před opotřebením, vyšlapání dekorů, zašlapání špíny apod. Podlaha je tedy díky tomu odolnější. Stane-li se vám, že podlahu škrábnete, například nožem, můžete ji zkusit "rozmazat" houbičkou s PU čističem na podlahy od Dr.Schutze. Mimo jiné doporučujeme podlahu umývat speciálními přípravky. Budete-li umývat podlahu přípravky z drogerie, můžete časem ochranou vrstvu smýt.
Spinner