Umělý trávník

Lidé dávají stále více přednost umělým trávníkům na zvelebení svého okolí – terasy, balkony, okolí bazénů či okolí budov. Zvláště v letních měsících při zasychání přírodního trávníku vypadá umělý trávník mnohem svěžeji. Řada umělých trávníků plní veškeré nároky na moderní umělé trávníky, které se nemusí bát porovnání s přírodním trávníkem.


Všechny umělé trávníky

Vybrané produkty

Dotazy, nejasnosti, pochybnosti?

Ozvěte se nám, rádi poradíme.

Čištění a péče

Každý systém umělého trávníku vyžaduje údržbu, je však méně náročný než přírodní trávník. Čistění se provádí běžnou domácí čistící technikou (vysavač, apod.), nebo proudem vody. Žádné z běžně používaných domácích chemikálií nepoškozují umělý trávník. Umělý trávník je odolný vůči klimatickým podmínkám v rámci střední Evropy. Nedoporučuje se po povrchu smýkat těžké předměty a trvale stavět bez podložek. Toto jsou minimální požadavky v povinných pokynech péče a údržby. Představují ale pouze základní část údržby a musíte je provádět tak, aby nedošlo k sebemenšímu poškození povrchu .

Solidní program údržby prodlouží dobu životnosti plochy s umělým trávníkem!

Informace o umělém trávníku

Umělý trávník patří mezi zátěžové krytiny určené především pro použití ve venkovních prostorách relaxačního typu. Často se instaluje na dětská hřiště, místa sousedící s domácími i veřejnými bazény, na terasy, balkony, venkovní prostory hotelů, atria atd.

Oblíbenost umělých trávníků úzce souvisí i s měnícím se podnebím. Zdravotní problémy vyvolané kousnutím klíšťat, které se na člověka přichytnou nejčastěji v travních porostech, jsou rok od roku větším strašákem pro rekreační sportovce a také pro rodiny s dětmi. Klíšťata se dnes často vyskytují i na zahradách, kde před tím nikdo jejich přítomnost nezaznamenal. Pro hrající si dětí tento savý hmyz představuje vážné zdravotní nebezpečí. Instalace umělého koberce v hracím prostoru dětí toto nebezpečí zcela eliminuje, protože v umělém porostu klíšťata nežijí. Totéž platí i pro mravence a další pro děti nebezpečný nebo nepříjemný hmyz.

Krom tohoto příznivého zdravotního hlediska jsou umělé trávníky i dotekově příjemné a vzhledově směle konkurují přírodním pažitům. Když k tomu přidáme i fakt, že tyto trávníky nemusíte sekat, hnojit, odmechovávat, odplevelovat je a vůbec se o ně starat jako o jeho originální předlohu, není tato investice ani pro domácí prostředí příliš vysoká.

Pro náročnější sportovní využití například na tenisových kurtech, sportovních stadionech, hřištích, ve školních prostorách a areálech univerzit je tento povrch také ideální pro snadnou pokládku umělého trávníku i jeho snadnou údržbu. Tato krytina je vodopropustná, a její vlastnosti jsou podobné, nebo i v mnohém lepší než je tomu u skutečného trávníku. Umožňuje například skluz hráče po povrchu, vytváření vymezujících čar a má i další pro hřiště důležité přednosti. Například neovlivňuje dopady náčiní, pohyb míčů atd.

Jaké jsou další příznivé vlastnosti umělého trávníku? V prvé řadě je stabilní. Nemění svůj povrch ani vlivem času nebo slunečního záření. Nevadí mu vedra, lijáky, nízké teploty. Svůj svěží vzhled si udržuje bez nutnosti jakýchkoliv úprav. Jeho pokládka je snadná a dá se instalovat dle rozměrových požadavků zákazníka v různých plošných variacích. Jeho povrch neovlivňuje zdraví sportujících lidí, nezatěžuje jejich pohybový aparát, při dopadech, odskocích, pádech a podobně nezpůsobuje zranění, je šetrný ke kloubům, svalům i pokožce sportovců.

Umělé trávníky se dělí na dva druhy. Umělé trávníky s nopem jsou propustné, voda jimi proteče. Vyžadují však určitý sklon, aby se zamokřený poklad samospádem odvodnil. Beznopové trávníky vyžadují povrch, který rychle vyschne, jinak se v nich voda dlouho drží. Nejsou totiž propustné jako trávníky nopové.

Dle druhu trávy se dělí umělé trávníky na s trávou jehličkovou a trávou profesionální. Tráva jehličková je vhodná například na terasu, kolem bazénů a jiné spíše rekreační použití. Profesionální travní povrch je již určen pro výkonnostní sport a instaluje se na tenisové kurty, fotbalová hřiště a další exponovaná sportoviště.

Inspirace

Najděte podlahu, která bude nejvíce odpovídat vašim potřebám.

Podlaha do bytu? Vsaďte na vinyl a máte klid Detail
Vinylové podlahy do ložnice Detail
Dřevěné podlahy do obývacího pokoje Detail
Jak vybrat podlahu do ložnice? Dejte přednost kvalitě před kvantitou Detail
Podlaha do dětského pokoje Detail

Prodávané značky

Spinner