Inspirace

Podlaha do dětského pokoje

 0
1 / 9 Podlaha do dětského pokoje
 1
2 / 9 Podlaha do dětského pokoje
 2
3 / 9 Podlaha do dětského pokoje
 3
4 / 9 Podlaha do dětského pokoje
 4
5 / 9 Podlaha do dětského pokoje
 5
6 / 9 Podlaha do dětského pokoje
 6
7 / 9 Podlaha do dětského pokoje
 7
8 / 9 Podlaha do dětského pokoje
 8
9 / 9 Podlaha do dětského pokoje

Když se hledá podlaha do dětského pokoje, tak každý pátrá po podlaze s pocitem tepla pod nohami. "Teplá" podlaha je především důležitá jako ochrana před prochladnutím pro děti trávící hraním na zemi mnoho času. Na co se při jejím výběru zaměřit?

Měla by mít z praktického hlediska snadnou údržbu, vhodnou barvu i design. Pro mnohé je jistě jasnou volbou koberec, a to zejména kvůli teplotním podmínkám. Bohužel ale koberec není vždy dobrou volbou, pokud děti rádi malují nejen pastelkami, chodí s jídlem do pokoje nebo občas přijdou špinaví z procházky. Ideálnější volbou jsou v tomto případě kusové koberce rozprostřené na různých místech jako ostrůvky, které je možno v případě potřeby jednoduše vyprat.

Pokud se zamyslíme nad celkovým designem dětských pokojů, i zde jasně vedou podlahy imitující dřevo, případně podlahy jednobarevné nebo podlahy s kamenným dekorem. Stejně jako v mnoha jiných místnostech, tak i v dětských pokojích, je vhodné mít neutrální barvy a po čase dle trendů či nálady potomka obměňovat nábytek, povlečení, doplňky...

Vhodnou volbou podlahové krytiny do dětských pokojů jsou podlahy vinylové, vinylové podlahy s korkem či korkové podlahy, PVC s filcem. Mnoho těchto podlah má skvělé tepelně-izolační vlastnosti. Podlahy se navíc po čase neokoukají, ani není třeba je vyměňovat poté, co potomek vyroste a již nechce mít koberec s autíčky nebo princeznami.

Produkty v inspiraci


Podívejte se také sem

Spinner