Inspirace

Jak vybrat podlahu do ložnice? Dejte přednost kvalitě před kvantitou

 0
1 / 8 Jak vybrat podlahu do ložnice? Dejte přednost kvalitě před kvantitou
 1
2 / 8 Jak vybrat podlahu do ložnice? Dejte přednost kvalitě před kvantitou
 2
3 / 8 Jak vybrat podlahu do ložnice? Dejte přednost kvalitě před kvantitou
 3
4 / 8 Jak vybrat podlahu do ložnice? Dejte přednost kvalitě před kvantitou
 4
5 / 8 Jak vybrat podlahu do ložnice? Dejte přednost kvalitě před kvantitou
 5
6 / 8 Jak vybrat podlahu do ložnice? Dejte přednost kvalitě před kvantitou
 6
7 / 8 Jak vybrat podlahu do ložnice? Dejte přednost kvalitě před kvantitou
 7
8 / 8 Jak vybrat podlahu do ložnice? Dejte přednost kvalitě před kvantitou

Podlahu v ložnici vybírejte pečlivě s ohledem na to, že se jedná o investici na spoustu let. V této místnosti trávíte hodně času spánkem, odpočinkem a regenerací. Zda to tak bude opravdu fungovat záleží samozřejmě na správné posteli, ale i na kvalitní podlaze.

Nabídka podlahových krytin na trhu je široká. Každá podlaha má své výhody i nevýhody. Jak vybírat?

Jakou podlahu do ložnice?

Celoplošný koberec v ložnicích už není tak častý, ale mnoho lidí na něj stále nedá dopustit. Především proto, že je teplý, příjemný, funguje jako dobrá tepelná a zvuková izolace a díky pestrému výběru dokáže dekorovat pokoj. Výhodou je i cena. Nehodí se naopak tam, kde spí alergici.

Protože ložnice není místností, která by byla tolik zatěžována chůzí, můžete si zde dopřát i něco netradičního. Zajímavou možnost představuje například korková podlaha. Jde o přírodní materiál, měkký a teplý na došlap. Korek lze na podlahu přímo lepit nebo pokládat jako plovoucí. Chybu neuděláte ani s běžnou plovoucí podlahou, jež je dostupná v mnoha odstínech, dekorech a imitacích. Podobné je to s linoleem, které je o něco levnější.

Dřevěná podlaha nebo vinyl?

Dřevěná podlaha se skvěle hodí do moderních ložnic a stává se stále oblíbenější. Je teplá na dotek, umí navodit příjemnou atmosféru a je nadčasová. Výhodou dřeva je jeho elasticita, takže chrání končetiny při chůzi a nárazech. Na druhou stranu jde o nákladnou krytinu, a pokud toužíte po dřevě, ale není pro vás finančně dostupné, mohla by vás zaujmout vinylová podlaha.

Tato krytina je nesmírně oblíbená pro své dobré vlastnosti. Dokáže rychle reagovat na teplo, vyniká vysokou odolností a životností, má nízkou úroveň hluku a je měkká.

Produkty v inspiraci


Podívejte se také sem

Spinner