Podlaha, kterou vaše zvířátka nerozcupují

Podlaha, kterou vaše zvířátka nerozcupují

Podlaha dostává v domě hodně zabrat i od lidí, natož pak od našich domácích mazlíčků. Můžeme tomu nějak zabránit?

Drápky a podlaha prostě nejsou věci, které by šly dobře dohromady. Majitelé domácích mazlíčků mají při rozhodování o vzhledu interiéru hned několik starostí navíc. Křehké věci musí být zavřené z dosahu zvědavých kočičích tlapek, na gauči speciální potah proti poškrábání a jedna sada ručníků připravená u dveří, když rozdováděný pes přijde z procházky v dešti. Zabrat dostává i podlaha, která musí snášet nejméně čtyři sady drápků. Existují samozřejmě způsoby, jak škody v domě minimalizovat a svým miláčkům přizpůsobit již existující prostředí bytu nebo domu, ve kterém s vámi žijí. Nakoupit škrabadla, aby nábytek zůstal bez poškození, do obzvláště exponovaných prostor pořídit zátěžové koberečky a také dbát na samotné zvířátko a pravidelně mu dopřát zastřižení drápků.

Pokud se ale chystáte teprve byt nebo dům stavět či vás čeká výměna podlahové krytiny, můžete s mazlíčkem předem počítat a zvolit krytinu podle vašich představ, které jen tak nějaký pejsek nemůže uškodit. Jednoduše platí, že čím tvrdší podlaha, tím odolnější – nemusíte ovšem hned všude instalovat keramické dlaždice. Psí dovádění ustojí i laminát, musíte ovšem pečlivě vybrat jaký a nebát se do něj investovat. Tak například společnost Egger vyrábí řadu Design+, která má extra odolný povrch s funkcí SelfRepair, zvládne tedy drobnější „úrazy“ sama napravit.

A nejedná se jen o škrábance. Stát se může také nehoda v podobě loužičky, bobku či v horším případě zvratků. Proto by podlaha měla být také nenáročná na údržbu a odolná vůči vlhkosti. Takové jsou například vinylové podlahy či podlahy z PVC. Mají navíc většinou povrchovou strukturu, ve které se mikroskopický škrábanec ztratí a jsou tiché a příjemné na došlap pro pejska i páníčka.

Spinner