Vlastnosti a využití linolea

Vlastnosti a využití linolea

Při výběru podlahové krytiny je důležité si klást otázky, jak budeme podlahu či celou místnost využívat. Co od podlahy očekáváme a jaké by měla mít estetické vlastnosti. Co takové linoleum?

Velká většina zákazníků se řídí při výběru nové podlahové krytiny zejména vzhledem. Podlahu krásnou na pohled by chtěl mít kde kdo, avšak bez kvalitního materiálu krásný vzhled dlouho nevydrží. Je proto nutné brát ohled na vlastnosti materiálu a další bonusové parametry. Při výběru linolea je nutné si prvně ujasnit, jaké budeme klást na podlahu nároky. Zda bude linoleum ve vlhčí místnosti, budou po ní pobíhat domácí mazlíčci či si hrát děti s různými hračkami.

Je vhodné vybírat podlahu do budoucna, s požadavkem dlouhodobé záruky. Podlahy s dlouhou životností mají obvykle vysokou odolnost a jsou tak vhodné do zátěžových prostorů. Pokud se nechcete o podlahu příliš starat, není dobré vybírat podlahy vyžadující pravidelnou a pečlivou údržbu. Nenáročné je například přírodní linoleum, které je až na výjimky určené do běžných místností. Je velmi kvalitní, odolné a zejména ekologické.

Linolea jsou velmi univerzálními podlahovými krytinami. Pokládají se do obytných prostorů, najdou využití také v komerčních a průmyslových objektech. Linolea se také běžně pokládají ve zdravotnických zařízeních, v nichž je kladen velký důraz na ekologické požadavky. Linolea nabízí velkou pružnost, snadnou údržbu, útlum kročejového hluku a výborné protiskluzné vlastnosti.

Tyto podlahové krytiny však nejsou dobrou volbou do exteriérů. Déšť, mráz a další vlivy počasí jej mohou velmi poškodit. Proto nejsou linolea pokládány na plochy teras a lodžií. V případě vysoké vlhkosti nejsou linolea vhodná ani do koupelen a podobných míst.

DesignTime_ linoleum

Spinner