Jaké podlahy jsou momentálně nejvíc trendy?

Jaké podlahy jsou momentálně nejvíc trendy?

Móda zasahuje všude a není tomu jinak ani u podlah. Někdy má sezónu dřevo v tlumených barvách, jindy křiklavé dlaždice se vzory. Jaké trendy platí?

Snad v každém odvětví existují nějaké trendy a módní diktát. Nejinak je tomu i u interiérového designu a nejžhavější novinky se dají vypozorovat na veletrzích, v časopisech o bydlení i v prodejnách. Trendy podlahy jsou vždy funkční –snadné na údržbu i pokládku. Přidanou hodnotou je pak design. Jakých pět trendů obsadí police podlahových studií pro tuto sezónu?

Parkety klasicky a dlaždice trochu jinak

Retro je v módě skoro pořád, tentokrát to jsou čisté parkety. Ve starých bytech stačí leckdy strhat koberce, nechat prkna vybrousit, naleštit a navoskovat a pokoj okamžitě získá retro punc. Je to klasika, která jen tak nevymizí a vždy po ní bude poptávka. Hodí se ke skandinávskému a rustikálnímu stylu bydlení. Dlaždice jsou také klasika, kdo je chce ale v moderním provedení, měl by sáhnout po velkém formátu. Málokoho by napadlo, jak moc formát dlaždice změní celkový dojem. Ať už zvolíte výrazný nebo jemný vzor, či sáhnete po obyčejných dlaždicích v tlumených tónech, velký formát může opticky zvětšit prostor.

Jednobarevné koberce a mix dřeva

Dřevěné podlahy tu vždy byly, jsou a budou. Mění se jen preference v barvě a druhu dřeva. Letos je to opravdu divoký mix. Designéři předpovídají, že nejnovějším hitem budou naprosto originální podlahy, které si každý navrhne sám. Jde to jednoduše, stačí vybrat si od jednoho druhu dřevěné (nebo třeba i laminátové a vinylové podlahy se vzhledem dřeva) podlahy více barevných odstínů a při pokládce je střídat. Zato koberce se letos budou nosit jednobarevné s nízkým vlasem – je to tak ostatně nejjednodušší pro údržbu. Přestože trend koberců už je delší dobu na ústupu, přírodní tóny se vždy budou prodávat. U koberců lze navíc dosáhnout skvělých efektů použitím několika menších, kusových koberečků laděných tón v tónu. Posledním trendem je bambusový vzhled. Strukturu bambusu najdete například ve vzornících linolea a s vhodnými doplňky si doma můžete vybudovat zenový ráj.

Nezapomínejte ale na to, že některé trendy rychle pominou a z některých se stane nadčasová součást domácnosti. Zatímco u oblečení lze do syta experimentovat, myslete na to, že podlaha má životnost podstatně delší a jen tak se k její výměně nejspíš nedostanete.

Spinner