Jaký je vlastně rozdíl, mezi PVC a vinylem?

Jaký je vlastně rozdíl, mezi PVC a vinylem?

Tyto dva druhy podlahové krytiny se často zaměňují a vůbec – celé je to matoucí. Jaký je tedy rozdíl mezi PVC a vinylem?

Pojďme si to jednou provždy ujasnit. PVC a vinyl je ve své podstatě to samé. Tedy alespoň, co se týče materiálu. Jenomže zatímco PVC se klasicky už roky a roky prodává v rolích, vinyl je vlastně tvrzená PVC podlaha ve formě dílců. Jiný název má především proto, aby bylo možné tyto dva druhy snáze rozlišit.

S PVC máme bohužel často spojené spíše negativní názory – pamatujeme si ho z panelákových schodišť, ze zelených podlah nemocnic či ze školek, kde je různě pokrčené a člověk si musí dávat pozor, aby nezakopnul. Dnešní způsob pokládky je ale mnohem pokročilejší, stejně tak jsou používaná lepidla. Nebojte se tedy PVC a dejte mu šanci, určitě vás nezklame.

Důležité sdělení:
Vážení zákazníci. Z důvodu vyhlášení nouzového stavu jsme nuceni uzavřít naše showroomy pro maloobchod. Pro vyzvednutí objednaného či zaplaceného zboží prosím kontaktujte danou pobočku. Naše pobočky jsou Vám nadále k dispozici ve standardní provozní době a velkoobchodní prodej na IČO je nepřerušen.

Spinner