Instalace vinylové podlahy – co s podkladem?

Instalace vinylové podlahy – co s podkladem?

Podlaha z vinylu se dá instalovat hned několika způsoby, všechny ale mají jedno společné. Důležitý je totiž povrch, na který vinyl přijde.

Vinylová podlaha má dlouhou životnost, příjemné vlastnosti a snadnou údržbu. Není tedy moc důvodů proč si ji nevybrat. Pokládka závisí na typu vinylové podlahy – buď se lepí přímo k povrchu, nebo pokládá v dílcích stejným způsobem, jako plovoucí laminátová podlaha. Důležitý je proto podklad.

Vinylovou krytinu lze většinou pokládat na betonové podlahy stejně jako na stávající dřevěné podlahy a dlažbu. Přestože to práci usnadní, není to jen tak. Nejdříve musí být provedeny určité přípravy. Nejprve nanesení základové barvy, pak velmi důkladné vyrovnání základu podlahy a nakonec odstranění veškerého prachu. Tím si zajistíte, že vám podlaha bude dlouho a kvalitně sloužit.

Důležité sdělení:
Vážení zákazníci, dovolujeme si vás upozornit, že dne 20. 6. bude z důvodu konání akce v Centru bydlení a designu Kaštanová omezena otevírací doba. Provoz showroomu v Brně bude od 7 do 12 hodin. Děkujeme za pochopení.

Spinner