Jak na instalaci korkové podlahy

Jak na instalaci korkové podlahy

Pokud jste se rozhodli ke koupi korkové podlahy, můžeme vám jedině gratulovat. Určitě nebudete litovat. Nejprve ale přichází na řadu její instalace.

Díky výjimečnému kročejovému komfortu je korková podlaha téměř nesrovnatelná s jinými. Je to součást jejích přirozených vlastností, ale jen díky správné pokládce se tyto vlastnosti naplno prosadí. U korkových podlah existují dvě možnosti, buď lepení, nebo pokládka plovoucím způsobem. U obou je důležité mít správně vyrovnaný podklad. Dílce korkové podlahy se prodávají i ve velmi tenkém provedení, takže by případné nerovnosti podkladu kopírovaly. U lepených podlah se používá hlavně disperzní lepidlo, dlaždice se celoplošně nalepí a poté poklepou gumovou paličkou.

Je vhodné je také na závěr válcovat, abyste měli jistotu, že došlo ke kontaktu dlaždice s podkladem opravdu všude. Pokládka plovoucím způsobem je relativně jednoduchá, stejná jako třeba u plovoucího laminátu. Nakonec stačí postarat se o spáry tak, abyste podlahu zabezpečili před vlhkostí. Pokud se na to ale necítíte, není nic snazšího než se u prodejce rovnou zeptat i na prověřeného podlaháře.

Důležité sdělení:
Vážení zákazníci, dovolujeme si vás upozornit, že dne 20. 6. bude z důvodu konání akce v Centru bydlení a designu Kaštanová omezena otevírací doba. Provoz showroomu v Brně bude od 7 do 12 hodin. Děkujeme za pochopení.

Spinner