• Supellex v Praze
  • DESIGNART - nová kolekce
  • DESIGNTIME - Pixel dekory
  • DESIGNWOOD - Dřevo je dřevo
  • Dřevoplastové terasové desky - slivadec

Dětské koberce

Dětské koberce jsou koberce, na kterých je vždy nějaký potisk s dětským motivem, jako například silnice nebo různé postavičky z pohádek vždy na velmi líbivých podkladových barvách. Tyto koberce se velmi dobře udržují a nesešlapávají se. Díky barevným vzorům na dětských kobercích není vidět tolik špíny. Tyto koberce mají nižší gramáž a tomu i odpovídá jejich nižší cena. Dětské koberce jsou vyrobeny ze 100 procentního polyamidu.

Nabízené dětské koberce:

Dětské koberce City Life

City Life

Dětské koberce City Life - šíře 2 a 4 metry, dekor - silnice.

Dětské koberce Happy

Happy

Dětské koberce Happy - šíře 4 metry, 4 dekory - dětské postavičky.

Dětské koberce Oscar

Oscar

Dětské koberce Oscar - šíře 4 metry, 2 dekory - myšky.

Dětské koberce Playcity

Playcity

Dětské koberce Playcity - šíře 4 metry, dekor - silnice.

Dětské koberce Playground

Playground

Dětské koberce Playground - šíře 4 metry, dekor - silnice.

Dětské koberce Princess Tales

Princess Tales

Dětské koberce Princess Tales - šíře 4 metry, dekor - princezny Walt Disney.

Ke stažení
Ceník koberců
Kontaktujte nás

Informace o dětských kobercích

Dětské koberce se povětšinou vyrábějí jako koberce s potiskem. Jedná se o koberce smyčkového typu. U tohoto typu vazby se během výroby vlas koberce nestříhá. Pro dětské koberce se používá nízká smyčková vazba. Tyto typy koberců mívají dlouhou životnost a snadno se čistí a udržují. Motivy potisku se volí podle věku dítěte, často jsou to hrdinové kreslených filmů, což je populární motiv pro děti tak do deseti let. Univerzálním motivem jsou natištěné kreslené plány dopravních cest ve městech tzv. City Life. Jsou nejen oblíbenou předlohou pro hry, ale také výbornou učební pomůckou pro základní dopravní výuku.

Vzhledem k tomu, že děti velkou část svých her provozují na zemi je pro ně koberec ideálním řešením před prochlazení ze studené podlahy, zvlášť když je hra unaví a z únavy na zemi usnou. Koberec je schopen udržet v místnosti až o čtvrtinu více tepla při porovnání s místností bez koberce.

Dětské koberce jsou příjemné na dotek, tlumí zvuky a udržují tepelnou pohodu v místnosti a také chrání dětí před bolestivými pády. 
V případě výběru vhodných barev pro celoplošné koberce do dětského pokoje je třeba si uvědomit, že špatně volená barva může zásadním způsobem ovlivnit vzhled a atmosféru celého pokoje. Pro místnosti s dětmi je vhodné použít spíše světlejší barvy, například žlutá barva dodá prostoru pocit přítomnosti sluníčka. Pro děti také nejsou vhodné příliš agresivní barvy, které navozují pocit neklidu až agresivity. Vhodnější jsou spíše tlumené, méně syté odstíny.

Zde je také nutno důrazně opravit některé omyly o škodlivosti koberců v dětských místnostech a také o kobercích hemžících se roztoči.. Takže tedy…roztoči v kobercích nežijí, nemají tam odpovídající životní podmínky. Alergenem není sám roztoč, ale hlavně jejích exkrementy, popřípadě jejich mrtvá tělíčka. Tyto alergeny většinou navázané na bytový prach se do koberců mohou dostat spadem z lůžkovin, křesel, postelí atd. Zde především pomáhá v první řadě důkladné vysávání postelí a pravidelná výměna lůžkovin. Vyklepávání nebo vysávání koberců v bytě, kde žijí lidé alergičtí na prach, musí být samozřejmostí. Samotný koberec zhoršení zdravotního stavu člověka trpícího alergií nijak neovlivňuje, pokud jsou tedy dodržovány výše uvedené zásady správné údržby. Nicméně ty se v bytě netýkají jen koberců, platí to stejně i pro byty například s plovoucí podlahou nebo s keramickou dlažbou.