• Supellex v Praze
  • DESIGNART - nová kolekce
  • DESIGNTIME - Pixel dekory
  • DESIGNWOOD - Dřevo je dřevo
  • Dřevoplastové terasové desky - slivadec

Vpichované koberce

Tyto koberce jsou vůbec nejlevnějším typem koberců, které nabízíme. Jsou vyrobeny z nejlevnějšího polypropylenového vlákna. Nesplňují téměř žádné parametry pro zátěž. Když už se ale rozhodnete pro tento typ tak věřte, že mi vám nabízíme ty nejvyšší gramáže, které naši Belgičtí a Holandští dodavatelé poskytují. Samozřejmě čím větší hmotnost koberce tím déle vydrží. Nabízíme šíře 2 m, 3 m a 4 m.

Nabízené vpichované koberce:

Vpichované koberce Picasso Star

Picasso Star

Vpichované koberce Picasso Star - šíře 3 a 4 metry, 6 dekorů.

Vpichované koberce Rambo

Rambo

Vpichované koberce Rambo - šíře 4 metry, 12 dekorů.

Vpichované koberce Revexpo

Revexpo

Vpichované koberce Revexpo - šíře 2 metry, 17 dekorů.

Vpichované koberce Rolex

Rolex

Vpichované koberce Rolex - šíře 4 metry, 16 dekorů.

Ke stažení
Ceník koberců
Kontaktujte nás

Informace o vpichovaných kobercích

Jedná se o podlahové krytiny nejvíce žádané převážně v komerční sféře. Důvodem je příznivý poměr parametrů ceny a užitných vlastností tohoto druhu koberců. Vpichované koberce totiž spadají mezi nejlacinější podlahové krytiny na trhu. Vyrábí se pomocí vpichovacích jehel, které do spodního podkladu vpichují vzájemně propletená vlákna. Spodní podklad je z lacinějšího druhu textile, horní vlákno, které tvoří nášlapnou lícovou stranu, je z kvalitnějšího rouna. Rubová strana je vyztužena vrstvou gumy nebo latexu. Vpichované koberce jsou buď s hladkou lícovou stranou, nebo s drsnějším smyčkovým povrchem.

Nejlacinější vpichované koberce s nízkou odolností na zatížení jsou koberce s latexovým jednostranným povrchem. Vlákno je povětšinou polypropylenové bez sekundární podložky.

Kvalitnější typy vpichovaných koberců jsou vyráběné z polyamidového vlákna, nebo z polyolefinu. Tyto koberce jsou již zátěžového typu, jsou plně latexované. Míru odolnosti vpichovaného koberce na zatížení poznáte snadno. Čím vyšší je váha koberce, tím má vyšší gramáž a tím i více vydrží.

Vpichované koberce s vyšší gramáží jsou vhodné jak do komerčních interiérů, tak do bytů. Instalují se většinou tam, kde je podlaha vystavena hrubšímu zatížení. Tedy například ve vstupních bytových prostorách, chodbách, na schodech a ve vstupních halách. V komerčních objektech se instalují tam, kde je podlaha vystavena častému pojezdu kolečkového nábytku, pohybu kancelářských židlí, častému pochozímu provozu a botám návštěvníků. Příkladem jsou kanceláře, sklady, školy a prodejny. Těmto požadavkům je přizpůsobena i nabídka barevného ladění vpichovaných koberců. Jejich barevná škála je sladěna s barvou nábytku obvykle používaném ve zmiňovaných podnikatelských a veřejných prostorách.

Co se týče instalace, je třeba si uvědomit, že vpichované koberce mají nízkou hmotnost a tedy mají i tendenci se vlivem provozního zatížení shrnovat. Proto je doporučováno, aby se během instalace lepily přímo na podlahový podklad. Pokud to není možné, je třeba počítat s tím, že hlavně zpočátku se tyto koberce zvlní. Během krátké doby však tato nepříjemná vlastnost zmizí a krytina se přizpůsobí povrchu podlahy. V komerčních objektech by se vpichované koberce měly z důvodů vyšší bezpečnosti vždy k podlaze lepit.