• Supellex_banner750×170px_DA.jpg
  • Supellex_banner750×170px_DTc.jpg
  • Supellex_banner750×170px_DW.jpg
  • Supellex_banner750×170px_Silvadec.jpg
Milí zákazníci, z důvodu velikonočních svátků si vás dovolujeme upozornit, že ve dnech 19. - 22. dubna 2019 budou naše showroomy a sklady ZAVŘENY. Přejeme krásné prožití velikonočních svátků a budem se na Vás těšit 23. 4. 2019.

Zátěžové koberce

Tyto koberce nabízíme v rolích i ve čtvercích. Jsou vhodné zejména do kanceláří, obchodů, úřadů, bank, hotelů, restaurací, chodeb apod. Naše zátěžové koberce disponují atestem na schody, hořlavost a kolečkovou židli.

Nabízené zátěžové koberce:

Zátěžové koberce Ace

Ace

Zátěžové koberce Ace - šíře 2 a 4 metry, 5 dekorů.

Zátěžové koberce Bugatti Ideal

Bugatti Ideal – doprodej

Zátěžové koberce Bugatti Ideal - šíře 4 a 5 metrů, 7 dekorů.

Zátěžové koberce Falcon

Falcon

Zátěžové koberce Falcon - šíře 4 a 5 metrů, 8 dekorů.

Zátěžové koberce Falcon Stripe

Falcon Stripe

Zátěžové koberce Falcon Stripe - šíře 4 metry, 7 dekorů.

Zátěžové koberce Fortesse SDE

Fortesse SDE

Zátěžové koberce Fortesse SDE new - šíře 5 metrů, 17 dekorů.

Zátěžové koberce Lima

Lima

Zátěžové koberce Lima - šíře 4 metry, 5 dekorů.

Zátěžové koberce Magic

Magic

Zátěžové koberce Magic - šíře 4 metry, 1 dekor.

Zátěžové koberce Marathon

Marathon

Zátěžové koberce Marathon - šíře 4 metry, 6 dekorů.

Zátěžové koberce Mondri

Mondri – doprodej

Zátěžové koberce Mondri - šíře 4 a 5 metrů, 8 dekorů.

Zátěžové koberce Optima SDE

Optima SDE

Zátěžové koberce Optima SDE New - šíře 4 metry, 2 dekory.

Zátěžové koberce Solid

Solid

Zátěžové koberce Solid - šíře 4 metry, 8 dekorů.

Zátěžové koberce Tweed

Tweed

Zátěžové koberce Tweed - šíře 4 metry, 5 dekorů.

Zátěžové koberce Vancouver

Vancouver

Zátěžové koberce Vancouver - šíře 4 metry, 7 dekorů.

Ke stažení
Ceník koberců
Kontaktujte nás

Informace o zátěžových kobercích

Zátěžové koberce mají již ve svém jméně přesný popis toho, k čemu jsou určeny. Tedy se jedná o podlahové krytiny silně zatížené pochozím provozem, přičemž jejich hlavní úlohou je maximálně zachycovat nečistoty z podrážek bot a chránit tak další bytové prostory před abrazivy a nečistotami, které by mohly poškozovat bytové vybavení, nebo obtěžovat svou přítomností, zápachem nebo jinými nepříjemnými vlastnostmi obyvatele bytu. Současně zátěžové koberce plní i úlohu izolační, tedy kromě tepelné pohody jsou schopné i zlepšit akustiku v bytě a pohltit rušivé zvuky. I když se zátěžové koberce umisťují do bytů hlavně jako “pracovní” podlahová krytina, svým estetickým vzhledem jsou schopné dodat interiéru příjemnou atmosféru už při příchodu do vstupních částí bytu nebo domu.

Dle způsobu tkaní vlákna se zátěžové koberce dělí na smyčkové, stříhané a vpichované. Jako rubový podklad je pro tyto koberce vhodná vrstva gumy, která zabraňuje sklouznutí textilní části koberce po podlaze, dále zabraňuje shrnutí podlahové krytiny, protože působí i jako zpevňovací podkladový materiál. Podobným způsobem působí i latexová spodní vrstva, která se na rub koberce nelepí, ale nastřikuje se během výroby.

Lícová strana, tedy vlastní zátěžový vlas koberce bývá tvořen syntetickými materiály jako například polypropylen nebo nylon, u luxusnějších verzí těchto typů koberců to může být i vlna nebo hedvábí. Vždy je však před volbou koberce důležité zvážit předpokládané provozní zatížení a podle toho volit gramáž, hustotu vpichu na čtvereční metr, výšku vlasu a další parametry, které mohou ovlivnit výběr koberce. Jiné je zatížení v příchozí hale domu a jiné je například v chodbách mez jednotlivými pokoji. Pokud je zátěžový koberec určen pro komerční objekt, například pro hotel, firemní recepci atd., tak zde je volba zatížení mnohonásobně vyšší a volba zátěžového koberce pro tyto účely se vybírá z podlahových krytin s vyššími nároky na reprezentační úlohu, kvalitu a praktické použití.