Porovnáváme pro vás: Vinyl nebo koberec?

Porovnáváme pro vás: Vinyl nebo koberec?

Každý pokoj potřebuje něco jiného. Proto nebudete v koupelně pokládat koberce a v ložnici keramickou dlažbu. Pokud se rozhodujete mezi vinylem a kobercem, dovolte nám poradit.

Koberec může vdechnout pokoji velmi specifický charakter – ať už zajímavým vzorem, nebo výraznou barvou. Rozhodně se nejedná o přežitek. Koberce se vyrábějí v různých hustotách vlákna, podle kterých se odvíjí jejich odolnost vůči zátěži. Můžete proto najít vhodný koberec do dětského pokoje i do chodby. Koberce nekloužou, zlepšují akustiku místnosti a jsou obecně velmi příjemné a teplé.

Poměrně neznámý fakt je ten, že důkladně udržovaný koberec s nízkým vlasem může být pro alergiky vhodnější než holá podlaha – prach se v něm nachytá a nepoletuje tolik vzduchem. Vyžaduje ale častější údržbu a skvrny od rozlitého džusu vám budou přidělávat vrásky. PVC neboli vinyl je v tomto ohledu podstatně lepší – nehody s rozlitými nápoji vyřešíte jednoduše mopem a dál se nemusíte starat. Má poměrně vysokou zvukovou i tepelnou izolaci a údržba je snadná. Na rozdíl od koberců se navíc vinylové podlahy hodí opravdu do každé místnosti.

koberec vstupní hala

Spinner