• Supellex v Praze
  • DESIGNART - nová kolekce
  • DESIGNTIME - Pixel dekory
  • DESIGNWOOD - Dřevo je dřevo
  • Dřevoplastové terasové desky - slivadec

Podložky

Podložka pod podlahy Egger - Silenzio systém plus

Jedná se o optimální příslušenství pro pokládku podlahy. Firma EGGER doporučuje pouze podložky, které jsou vhodné pro zámkové systémy. Je to ideální systémové řešení pro systémy EGGER Clic. Tato podložka má odolnost v tlaku větší než 10 to/m2, Útlum kročejového hluku je až 18 dB. V místnosti se hluk sníží až o 14 dB. Tato podložka se instaluje na suchou, rovnou, pevnou a čistou podlahu. Podložka má dobrou pevnost v tlaku a je velmi odolná proti stlačení. Významné zlepšení ve snížení prostorového hluku.

Podložka pod podlahy Egger - Silenzio systém MAT

Jedná se o optimální příslušenství pro pokládku na podklad. Firma EGGER doporučuje pouze podložky, které jsou vhodné pro zámkové systémy. Výhodou této podlahové podložky je snadná pokládka, snadné zaklapnutí, snadné řezání. Tato podložka má odolnost v tlaku větší než 6,5 to/m2, útlum kročejového hluku až 18 dB. V místnosti se hluk sníží až o 5,5 dB. Tato izolační podložka je zárukou vysoké odolnosti podlahy a uživatelského komfortu. Redukuje hluk a zlepšuje tepelnou izolaci.

Podložka pod podlahy IZO-FLOOR XPS PLUS 2 mm

Tato izolace je z polystyrenové pěny o tloušťce 2 mm s drážkovým systémem pod plovoucí podlahy. Má dobré protihlukové parametry na úrovni 20 dB - i přes svou malou tloušťku. Drážkový systém je zárukou pružnosti a dobré ventilace podlahy. Tím že IZO FLOOR XPS PLUS je v roli instalace je jednoduchá a velmi rychlá. Je vhodná jako izolace nad podlahové vytápění podlah o tloušťce do 8 mm.

Podložka pod podlahy IZO – FLOOR XPS 3 mm

Tato izolace je z polystyrenové pěny o tloušťce 3mm s drážkovým systémem pod plovoucí podlahy. Jedná se o optimální řešení do bytových prostor. Má dobré protihlukové vlastnosti. Je odolná proti zatížení při zachování vlastností umožňujících používat tento podklad jako izolaci nad podlahové vytápění podlahových krytin o tloušťce do 8 mm. Drážkový systém zaručuje výbornou přilnavost k podlaze a zajišťuje lepší cirkulaci vzduchu. Podložka je vhodná pro všechny typy plovoucích podlah. Lze použít i jako podložku pod třívrstvé podlahy. Podložka v dílcovém provedení zaručuje velmi dobré vyrovnání podlahy a vysokou odolnost na velké zatížení. Díky těmto vlastnostem chrání 5.8.2013 17:16 a zaručují ji dlouhou životnost. Je také odolná proti vlhkosti, je lehká a snadno se přepravuje. Seřezávání a tvarování jednotlivých dilců je velmi snadné a urychluje práci.

Podložka pod podlahy IZO – FLOOR XPS PLUS 6 mm

Tato izolace je určená pro hodně užívané místnosti s drážkovým systémem, má dokonalé užitné parametry jako jsou – vysoká odolnost proti zatížení, výborné protihlukové a tepelné vlastnosti, drážkový systém zajišťuje optimální ventilaci a výbornou přilnavost podkladu. Izolace je vyrobená z polystyrenové pěny o tloušťce 6 mm.  Je ideální pro bytové prostory a je vhodná pro všechny typy plovoucích podlah. Dá se použít i jako podložka pro třívrstvé podlahy. Tato podložka v dílcovém provedení je zárukou dokonalého vyrovnání podlahy a vysoké odolností na velké zatížení. Právě díky těmto vlastnostem výborně chrání podlahu a zvyšuje její životnost. IZO – FLOOR PLUS je odolná vůči vlhkosti je lehká a snadno se přepravuje. Při pokládce každý ocení snadnost seřezávání jednotlivých dílců, což usnadňuje a hlavně urychluje vlastní pokládku. Tato podložka se klade hladkou stranou nahoru..

Podložka pod podlahy Mirelon – 2 mm

Jedná se o izolační materiál z odlehčeného pěnového polyetylenu, polyetylen s uzavřenou buněčnou strukturou. Slouží jako tepelná izolace s možností využití a odolností až do teplot + 90 stupňů celsia a navíc vyniká nízkou tepelnou vodivostí lambda. Tento materiál je velmi ohebný a je trvale pružný. Nikdy nenasákavá, snadno se tvaruje, je chemicky odolný a naprosto bez vlivu na životní prostředí. Je to hygienicky nezávadný materiál. Mirelon skvěle tlumí kročejový hluk a pohlcuje nárazy. Je určen pod podlahové krytiny typu plovoucích podlah z laminátu i dřeva. Lze jej pokládat i pod parkety, linolea a koberce. Mirelonem se dají také vyrovnávat drobné nerovnosti po stěrce. Dá se také použít jako termoakustická izolace vzduchotechnických rozvodů.

Podložka pod podlahu MDF – systém Forbo

Tyto podložky se používají, tam kde nejde provést klasické vystěrkování.  Používá se k vyrovnávání dřevěných, kamenných a jiných podkladů. Výhodou je snadná instalace, vylepšení kročejové neprůzvučnosti, žádné viditelné spáry, skvěle zabraňuje vlhkosti. Nejefektivnější způsob jak připravit a vyrovnat podlahu – parkety, dlažbu aj. Tento podklad je vhodný pro marmoleum, vinylové podlahy, PVC, Laminátové podlahy, parketové podlahy.Základem plovoucího systému jsou MDF desky. Jako podklad se používá PE aluminiová fólie, která zabraňuje pronikání vlhkosti a zároveň je zárukou výborné tepelné izolace. Tato fólie je opatřena tzv. samolepícím přesahem, který usnadňuje spojení jednotlivých pásů. Vyrovnání podkladu se provádí kladením dvou vrstev MDF desek přes sebe. První vrstva 3 mm silná se podkládá přímo na fólii lepidlem vzhůru. Na tuto vrstvu se kladou další desky 4 mm silné lepidlem dolů. Takto vznikne celistvý bezspárový podklad, který je hned připraven k instalaci podlahové krytiny. Celková tloušťka MDF systému je cca 9 mm a to včetně podkladové fólie.  

Podložka pod podlahy Platon stop originál

Jedná se o nopovou membránu s nízkou konstrukční výškou. Poskytuje ochranu proti vlhkosti, vysoký komfort při chůzi a tlumí kročejový hluk. Podložka a vlastní podlaha se mohou pokládat přímo na podkladní beton. Tato podložka podporuje přirozený proces vysychání betonové podkladní vrstvy. Položením membrány nopy směrem dolů se vytvoří tenká, ale vysoce účinná vzduchová mezera mezi podkladní betonovou vrstvou a Platonem Stop. Ve vzduchové mezeře dochází ke snížení tlaků vlhkosti z betonu. K dalšímu snížení tlaku vlhkosti dochází v místnosti. Koncentrace vlhkosti se tak postupně sníží až 2000 krát. Pod běžnou PE fólií dochází často ke vzniku plísní nebo jiných škodlivých mikroorganismů. Tyto procesy mohou být škodlivé zejména pro alergiky. Jedinečná technologie vzduchové mezery a vlastnosti membrány Platon Stop zaručují zdravé životní prostředí.  Platon stop originál je odolný vůči mechanickému poškození. Je vhodný jako izolace pro všechny plovoucí podlahy. Lepící páska je součástí role.

Podložka pod podlahy Adipan – dřevovláknitá deska 5,5 mm

Jedná se o dřevovláknitou desku nelisovanou. Je velmi kvalitní, ekologická a bez chemických přísad. Tato deska je vyrobena z lignocelulózových vláken. Má výborné izolační,  tepelné a zvukově izolační vlastnosti. Používá se k plošnému vyrovnání drobných nerovností podlahy (betonová mazanina, prkenný záklop atd.), výškovému vyrovnání plovoucích podlah, ke zvýšení tepelné izolace a zvýšení kročejového útlumu. Výhodou je nízká hmotnost, jednoduchá manipulace, samotná montáž desek, velmi příznivá cena a ekologičnost.

Podložka pod podlahy ADIPAN - dřevovláknitá deska 8 mm

Jedná se o dřevovláknitou desku nelisovanou je velmi kvalitní, ekologická, bez chemických přísad. Tato deska je vyrobena z lignocelulózových vláken. Má výborné izolační, tepelné a zvukově izolační vlastnosti. Používá se k plošnému vyrovnání drobných nerovností podlahy (betonová mazanina, prkenný záklop atd.), výškovému vyrovnání plovoucích podlah, ke zvýšení tepelné izolace a zvýšení kročejového útlumu. Výhodou je nízká hmotnost, jednoduchá manipulace, samotná montáž desek, velmi příznivá cena a ekologičnost.