• Supellex v Praze
  • DESIGNART - nová kolekce
  • DESIGNTIME - Pixel dekory
  • DESIGNWOOD - Dřevo je dřevo
  • Dřevoplastové terasové desky - slivadec

PVC podlahy

PVC podlahy prošly velkou proměnou a nyní je z nich opět moderní podlahová krytina. Jaké jsou její základní vlastnosti a co z nich dělá dobrou volbu pro vaší domácnost?

PVC nebo celým názvem polyvinylchlorid se někdy plete s vinylem, který také patří mezi oblíbené krytiny. A není tomu tak náhodou, jsou si vlastně velmi podobné, jenomže zatímco vinyl je tvrzený, PVC je měkčené. Proto ho také koupíte v rolích. Na trhu najdete mnoho různých šířek, díky čemuž můžete eliminovat spoje a podlaha získá celistvý vzhled. Pokládka je tím pádem jednoduchá, doporučuje se ale přenechat ji odborníkům hned z několika důvodů. Musí se totiž provést na dokonale rovnou a hladkou podlahu vylitou nivelační stěrkou. Celoplošně se lepí a jen zkušený podlahář dokáže pracovat dostatečně rychle a přesně tak, aby se vaše podlaha nezačala časem krčit či odlupovat v rozích.

Pohlédněte si fotogalerii PVC a vinylových podlah:

Údržba PVC podlahy je poměrně jednoduchá, horší je to ale při poškození. V takovém případě nelze jen vyměnit jeden dílec jako u laminátu nebo tvrzeného vinylu. Pokud se PVC podlaha, která je náchylnější na promáčknutí či mechanické poškození poruší, musí se celá strhnout a nahradit novou. Proto i do bytových podmínek doporučujeme zvolit PVC s vyšší zátěžovou třídou – obzvlášť tam, kde se budete často pohybovat, jako v kuchyni, obývacím pokoji nebo v chodbách.

Nášlapná vrstva PVC se pohybuje mezi 0,2 a 0,7mm, je tedy ideální například pro rekonstrukce. Není tedy nic snazšího než obnovit svůj interiér v dekoru dřeva, dlažby či kamene. Podlahová krytina z PVC se nabízí v množství variant, tak aby každý našel vzhled, vyhovující jeho představám.

Prohlédněte si naši nabídku, nebo zavolejte do některé z našich poboček, kde vám poradíme s čímkoli od výběru krytiny, přes vhodný typ pokládky a doporučení těch nejlepších podlahářů z oboru.

Vždy je ale nejlepší vidět krytinu na vlastní oči, proto vás zveme také do našich showroomů v Praze, Brně, PlzniOstravě. Rádi vám s realizací vaší nové podlahy odborně poradíme i tam.

Naše nabídka:

Aktuálně vám nabízíme PVC podlahy od těchto předních výrobců podlahových krytin:

PVC podlahy Gerflor DESIGNTEX

PVC podlahy Gerflor DESIGNTEX

Kolekce pvc podlah s unikátní textilní podložkou. Nabízí dobrou odolnost a je vyrobena unikátní patentovanou technologií, díky které jsou tyto podlahy méně citlivé na nerovnosti podkladu.

PVC podlahy Gerflor DESIGNTEX Plus

PVC podlahy Gerflor DESIGNTEX Plus

Tato podlahová krytina je dána jedinečnou konstrukcí. Povrchová vrstva je ošetřena nátěrem sanosol, který zabraňuje šíření plísní a bakterií. Značná odolnost je dána také 0,50 mm silnou nášlapnou vrstvou.

PVC podlahy Gerflor DESIGNTIME

PVC podlahy Gerflor DESIGNTIME

Povrchová úprava pur s nášlapnou vrstvou 0,70 mm udává vynikající odolnost proti otěru. Díky vyztužení skelnými vlákny má vynikající rozměrovou stabilitu.

PVC podlahy Gerflor DESIGNTIME Contract

PVC podlahy Gerflor DESIGNTIME Contract

Vysoce zátěžové PVC určené do oblastí s těžkým provozem. Nabízí 10 barevných pixelových dekorů.

PVC podlahy Beauflor

PVC podlahy Beauflor

Belgický výrobce CV krytin - pod označením Beauflor. Největší výrobce CV krytin na světě. Kolekce s bytovou zátěží. Výjimkou je Centaur určený i do komerčních prostor. Nášlapná vrstva je 0,6 mm. Fortuna do střední komerce s nášlapnou vrstvou 0,4 mm.

PVC podlahy IVC

PVC podlahy IVC

Vyhledávané PVC podlahové krytiny určené pro bytovou zátěž.

PVC podlahy Forbo

PVC podlahy Forbo

Holandský výrobce CV krytin pod označením Novilon a Novilux. V nabídce naleznete kolekce NOVA, VIVA a TRAFFIC. Novilon NovaViva – PVC podlahy s nášlapnou vrstvou 0,25 a 0,35 mm, vhodné do obytných prostor. Novilux Traffic – unesou na své nášlapné vrstvě 0,7 mm komerční zátěž

Prohlédněte si také na naši nabídku vinylových podlah.

Ceník PVC podlah (PDF) | Kontaktujte nás

Články o PVC podlahách

Výběr podlah s ohledem na zdravotní nezávadnost  

Výběr podlah s ohledem na zdravotní nezávadnost

Výběr podlahové krytiny není taková hračka, jak se může zprvu zdát. Na co si dávat pozor při výběru podlah? Jak se vyhnout zdravotně závazným podlahám? Již delší dobu je…
Více informací

Výhody podlah z umělých materiálů  

Výhody podlah z umělých materiálů

Podlahy můžeme v základě rozdělit podle materiálu do dvou kategorií – přírodní a umělé. Proč si vybrat právě druhou jmenovanou skupinu, vysvětlíme v tomto…
Více informací

Nejlepší podlaha do koupelny  

Nejlepší podlaha do koupelny

Na otázku, která podlahová krytina se nejvíce hodí do koupelny, neexistuje jednoznačná odpověď. Je jich totiž hned několik. Podlahy se dříve řešily jednoduše a jednoznačně,…
Více informací

Nové podlahy pro byt i kanceláře  

Nové podlahy pro byt i kanceláře

Na trhu podlahových krytin je vždy co vybírat a každý rok se objevují promyšlenější a lepší novinky. Co se materiálu týče, není ale potřeba experimentovat. Nejlepší…
Více informací

Zátěžová podlaha, která dobře vypadá  

Zátěžová podlaha, která dobře vypadá

Podlahy do komerčních prostor by měly být nejen funkční, ale také dobře vypadat. Jaká se hodí do kanceláří a veřejných budov nejlépe? Zátěžová podlaha se používá…
Více informací


PVC podlahy video - videopodlahy.cz Informace, které Vám s PVC podlahami pomohou.
Prohlédněte si videa o PVC podlahách.

Pokládka PVC podlahy na videu

 

Kontaktujte nás