Čím nahradit dřevěnou podlahu

Čím nahradit dřevěnou podlahu

Dřevěné podlahy jsou krásné a přirozené, ale ne každý si je může dovolit a do některých místností se kvůli svým vlastnostem vyloženě nehodí. Jaké existují možnosti?

Dřevěné podlahy jsou krásné, vypadají majestátně a vnáší do interiéru závan přírody. Dřevěné podlahy jsou ale na druhé straně také velmi náročné na údržbu, vnější podmínky a rozpočet. Výrobci to všechno vědí a proto se už roky snaží přicházet se stále lepšími a lepšími alternativami k dřevěným podlahám, které věrně napodobují vzhled, ale mají lepší vlastnosti i cenu.

Nahraďte dřevo PVC

Umělé materiály dnes dokážou naprosto dostačujícím způsobem nahradit dřevo. Ve vzhledu tedy určitě a ve vlastnostech ho leckdy ještě předčí. Dřevo totiž nesnese vlhkost a vyžaduje pravidelnou péči, což vám u PVC nebo vinylových podlah starosti dělat nemusí. Například PVC podlaha DESIGNTIME je odolná heterogenní podlahovina, vhodná díky svým vlastnostem do bytových ale také komerčních, více zatěžovaných prostor. Je velmi odolná nejen proti vlhkosti, ale také oděru a opotřebení, proto je často využívaná i ve školství či zdravotnictví. Vinyl, což je v podstatě tvrzené PVC, najdete třeba u francouzského výrobce a Gerflor ve všech zátěžových třídách. U obou výše uvedených napodobuje vzhledem umělý materiál dřevo velmi věrohodně a to díky integrovanému dekoru, který je krytý nášlapnou vrstvou.

Blíže přírodě, ale s lepšími vlastnostmi

Kdo by raději přírodnější variantu ke dřevu, může zvolit nové podlahy Egger PRO Design. Ta neobsahuje žádné PVC ani změkčovadla, takže se jedná o ekologickou volbu. Vyrábí se v 15 dekorech dřeva v různých odstínech a s možností dvou rozdílných povrchových úprav, nepravidelné povrchové struktury „Native“ a lineárního dekoru „Rustic“ s hlubokými strukturami. Tato podlaha oproti tradičnímu laminátu snese i vlhkost díky dvojímu utěsnění DualSeal. Jádro podlahy je tvořeno takzvaným UWF (Ultra Wood Fibre Board) vyrobeným z vláken přírodních dřevin s vysokou hustotou a díky různým zátěžovým třídám se hodí jak do bytu, tak do komerčních prostor. Naprosto přelomovou inovací je povrch z termoplastického polyuretanu, který má paměť, díky které se tato podlaha někdy označuje za živou. Dokáže totiž díky efektu SelfRepair napravit otlačeniny způsobené například nohami nábytku.

dřevěná podlaha obývací pokoj

Spinner