• DESIGNART Rigid
  • Egger PRO Design GreenTec
  • Wineo 600

Dřevěné podlahy, parkety

Svět dřevěných podlah je obrovský. Při výběru dřevěné podlahy je důležité vědět, jaký typ dřevěné podlahy je pro vás ten pravý. Nejen u nás se setkáte s následujícím dělením:

Vícevrstvé dřevěné podlahy

Představují dvouvrstvé či třívrstvé dřevěné podlahy. Mezi plovoucí podlahy se řadí třívrstvá podlaha. Dvouvrstvé podlahy se lepí celoplošně a jedná se spíše o vylepšení klasických parket. Dvouvrstvé podlahy mají protitah a díky tomu jsou mnohem stabilnější než klasické vlysy.  Další předností je konstrukční výška.

Masivní prkna

Jedná se o celomasivní prkna v různých délkách, které jsou většinou určeny výrobou. Nejčastěji jsou v nabídce dubová prkna, jejichž povrch je povrchově upraven tvrdým voskovým olejem.

Parkety a vlysy

Jsou to celomasivní dřevěné parkety v různých rozměrech a šířkách. Nejtypičtějším rozměrem je rozměr 70x490mm. Stále větší oblibu si získávají také Exotické dřevěné podlahy působící velmi exklusivně, díky svému ojedinělému vzhledu. Dodávají se buď jako masivní parkety, nebo jako průmyslové mozaiky.

Dřevěné podlahy Boen DesignWood

Dřevěné podlahy Boen DesignWood

Sedm atraktivních dekorů s přirozeným vzhledem dřeva od špičkového producenta dřevěných podlah - Boen.

Dřevěné podlahy PARADOR

Dřevěné podlahy PARADOR

Německý výrobce třívrstvých dřevěných podlah.

ESCO PODLAHY

Dřevěné podlahy ESCO

Tato česká firma vyrábí dřevěné podlahy. Zaměřuje se na výrobu celomasivních dubových prken, u kterých si zákazník zvolí barvu a strukturu povrchu (hladkou, kartáčovanou či postaršenou).

Ceník dřevěných podlah (PDF) | Kontaktujte nás

Články o dřevěných podlahách a parketách

Vytopené dřevěné podlahy  

Vytopené dřevěné podlahy

Jednou z nejhorších kalamit v domě či bytě jsou vytopené podlahy. Může se tak stát kvůli prasklému vodovodu i topení, nefunkční pračce nebo myčce nádobí. K takovýmto nehodám…
Více informací

Výběr podlah s ohledem na zdravotní nezávadnost  

Výběr podlah s ohledem na zdravotní nezávadnost

Výběr podlahové krytiny není taková hračka, jak se může zprvu zdát. Na co si dávat pozor při výběru podlah? Jak se vyhnout zdravotně závazným podlahám? Již delší dobu je…
Více informací

Jak se zbavit nepříjemného vrzání parket?  

Jak se zbavit nepříjemného vrzání parket?

Už jste se někdy ocitli v situaci, kdy váš pozdní příchod domů vzbudil celý dům? Vrzají vám dřevěné parkety tak, že vám tento zvuk drásá nervy? Přinášíme několik rad, jak…
Více informací


Dřevěné podlahy video - videopodlahy.cz

Informace, které Vám s dřevěnými podlahami pomohou.
Prohlédněte si videa o dřevěných podlahách.

Ukázky realizací dřevěných podlah na videu

 

Všeobecné informace o dřevěných podlahách

Na největším vrcholu podlahových materiálů zůstává dřevo. Materiál ze dřeva se dá snadno opracovat, je esteticky a hlavně elegantně působící, příjemný na dotek i oku na pohled, barevně různorodý, všestraně využitelný. Lidé ho využívají při výstavbě svého obydlí po celý život od základů až po střechu.

Nenahraditelná vůně dřeva, jeho vzhled a příjemný povrch jsou nenahraditelné vlastnosti. Pro jeho krásu, přirozenost, kterou vyzařuje, není překvapením jeho nadčasovost a oblíbenost.

Dřevo stále zůstává velmi populární materiál v interiéru. Interiér pak působí velmi teple a útuplně, pokud se v něm nachází větší část dřevěné plochy. K dominanci bytu nebo domu můžeme použít na podlahu klasické dřevěné masivní parkety nebo velkoplošnou dřevěnou plovoucí podlahu, která se hodí ke každému zařízení.

Pro člověka jsou dřevěné podlahy příjemné pro svou elastičnost

  • Po dřevě se velmi příjemně chodí
  • Chrání naše končetiny při chůzi a při nárazech
  • Zabraňuje únavě svalů a vazů
  • Udržuje teplo a dobře zvukově izoluje

Prakticky v každé rodině, bývá dřevěná podlaha doporučená kvůli zvýšeným alergiím, které se v součastné době hojně vyskytují.

Uvedené vlastnosti předurčují dřevěné podlahy zejména do ložnic, dětských a obývacích pokojů.

Vynikající vlastnosti přírodního dřeva oceníte i po mnoha letech.

Přírodní teplý povrch dřeva je odolný vůči tření, opotřebení a nárazům. Nejen z těchto důvodů, ale hlavně z estetického hladiska se dřevo stalo výborným materiálem i na výrobu podlah. V interiéru navodí velice příjemnou a útulnou atmosféru.

V naší nabídce sortimentu najdete široký výběr dřevěných podlah. Jsou to třeba masivní parkety v podobě palubek, vlysů, vícevrstvé dřevěné podlahy nebo masivní prkna. Dřevo je oblíbené převážně díky svým termoregulačním vlastnostem a dobrému izolačnímu efektu. Podlahy ze dřeva jsou proto teplé a příjemně se po nich chodí.

Pokud se rozhodnete investovat do dřevěné podlahy, měli byste vědět, že dřevo je velmi citlivé na teplotní změny. Proto pro všechny druhy není vhodná kombinace s podlahovým vytápěním. Nevhodný je buk, bříza, a částečně ani javor. Vlhkost pro dřevěnou podlahu je vhodná kolem 45 až 60 procenty a teplota 15 až 24°C. Dřevu neprospívá velká vlhkost, voda a nárazové teplotní změny.

Věděli jste, že existuje tvrdé a měkké dřevo? Parkety z tvrdého dřeva, jako buk a dub, použijte v namáhanějších místnostech, ty z měkkého - smrk, borovice, javor či jasan, se uplatní v méně namáhaných prostorách.

V některých podmínkách přirozené vlastnosti dřeba, které považujeme za příznivé, se mohou ukázat i jako nevýhody. Nízká tepelná vodivost dřeva, způsobující příjemně "teplý" povrch dřevěné podlahy, se stává nevýhodou v okamžiku, kdy chceme použít podlahové topení. Nevýhodou může být i hořlavost. V neprospěch dřevěných podlah může někdy mluvit ekonomické hledisko. Stále jsou některé druhy dřevin velmi drahé.