Jak správně na údržbu vinylové podlahy

Jak správně na údržbu vinylové podlahy

Vinyl je pověstný nenáročnou údržbou, přesto ale doporučujeme o vinylovou podlahu pečovat podle návodů a doporučení od výrobců.

Ve všech článcích se dozvíte, že vinylová podlaha je naprosto geniální pro ty, kteří si přejí snadnou údržbu domácnosti. Je to pravda, protože vinyl je opravdu nenáročný. Stačí vysát prach nebo vytřít navlhčeným mopem a máte po starostech.

Vinylová krytina se vyrábí v nejrůznějších povrchových úpravách, například i antistatické, která prach „odpuzuje“. Pokud ale chcete své podlaze jednou za čas dopřát intenzivnější péči, seženete na trhu i množství speciálních přípravků. Zajistit mohou delší životnost, obnovit původní vzhled nebo vytvořit preventivní ochranný filtr. Jen je potřeba vždy dodržet výběr čistících prostředků dle doporučení od výrobce, která najdete v příbalových letácích nebo Vám dokáže poradit přímo odborný a zkušený prodejce.

Vinylové podlahy jsou opatřeny z výroby PU-polyuretanovou vrstvou, která jim zaručuje hezký vzhled a design, dostatečnou odolnost a “bezúdržbovost”. Pokud ale budete každý den vytírat vinylovou podlahu pouze běžně dostupnými čistícími prostředky z drogérií, je velmi pravděpodobné, že se časem tato ochranná PU vrstva může poškodit, podlaha se poté bude více špinit a začne ztrácet na své odolnosti.

V naší nabídce naleznete čistící přípravky značky Dr. Schutz určené speciálně na elastické podlahoviny (PVCvinyl,...) s jejichž pravidelnou údržbou podlahových krytin zajistíte krásný a dlouhodobý vzhled vašich podlahových ploch. Nabízí jak přípravky na běžné denní čištění, tak i přípravky pro jednorázové obnovení a oživení ochranné vrstvy vinylu, které zajistí dlouhodobě dokonalý vzhled a odolnost vinylové podlahy.

 

Detailní přehled námi nabízených čistících prostředků Dr. Schutz včetně cen naleznete zde nebo na našich Showroomech v Praze, Brně, Plzni, Zlíně, Ostravě a Velké Bíteši.

vinylová podlaha obývací pokoj

Spinner