Jak čistit podlahy z linolea

Jak čistit podlahy z linolea

Pro údržbu linolea máme dvě možnosti:

  1. Použijeme metodu našich babiček.
  2. Použijeme nějakou moderní technologii.

V prvním případě se jedná a různé roztoky na základě vody, octa, čpavku, mycího prostředku na nádobí a jiné podobné hlouposti, jejichž použití se řadí spíše k metodám destruktivní nežli čistícím, o případné dlouhodobé ochraně materiálu ani nemluvě.

Obecně se doporučuje druhá metoda při použití výrobků např. CC Dr. Schutz.

V tomto případě je dobré vědět, jakou povrchovou úpravu daný materiál má. V současné době jsou výrobci používány 3 základní typy povrchové ochranyPolyuretanovou, LPX a topshield používaný firmou Forbo, která pro její udržování doporučuje výrobek Monel, kterým dle návodu linoleum vyčistíme, po uschnutí naneseme novou vrstvu Monelu pro vytvoření nové ochranné vrstvy.

#blog_75#

V případě polyuretanu se doporučuje použití přípravku CC-PU-čistič jak pro čištění po ukončení stavebních prací, tak i pro použití při denním čištění, přičemž postup i doporučené koncentrace jsou přehledně popsány na obalu výrobku. Pokud se však chystáme aplikovat CC-PU-ochrannou vrstvu, je třeba použít pro základní čistění CC-Základní čistící přípravek R, kde po neutralizaci roztoku čistou vodou je povrch připraven pro aplikaci tvrdé ochranné vrstvy. Pro samotné čištění používáme buď kartáč, nebo čistící pad, ať už pro ruční, nebo pro strojové čištění.

Zdánlivě nejsložitější je čištění a údržba LPX povrchu. Pokud nedošlo k narušení ochranné impregnace z výroby, použijeme po dokončení stavebních prací v objektech CC-Aktivní čistící přípravek R 280. Při narušení impregnace je nutné použít CC-Základní čistící přípravek R dle návodu, posléze aplikovat CC-SG Lesk nebo CC-Secura.

V bytové zátěži postupujeme stejným způsobem, jen pro vytvoření ochranného filmu použijeme CC-Lesk nebo Matt, k jehož aplikaci použijeme CC-Lasičku, popř. vhodný plochý mop. K běžnému čištění používáme CC-R 1000 čistící přípravek, CC- Lesk 3000 PU nebo CC- Matt 3000 PU.

Za nedílnou část péče o linolea je i tzv. „preventivní opatření“, řešící použití vhodných čistících zón a rohoží.

Přesné návody pro aplikaci výrobků Dr. Schutz naleznete v technických listech.

Důležité sdělení:
Vážení zákazníci, dovolujeme si vás upozornit, že dne 20. 6. bude z důvodu konání akce v Centru bydlení a designu Kaštanová omezena otevírací doba. Provoz showroomu v Brně bude od 7 do 12 hodin. Děkujeme za pochopení.

Spinner