Povolte prosím cookies, prohlížení našich stránek tak pro vás bude o to hladší! Některé cookies jsou potřebné tedy nezbytné a další volitelné, můžete se tedy sami rozhodnout, zda je povolíte.
Vaše laminátové podlahy se jistě mohou pyšnit vysokým leskem. Samozřejmě svůj lesk při běžném provozu domácnosti nejsou schopny udržet věčně a časem jejich lesk pohasne. Naštěstí není problém jejich původní vzhled obnovit, takže budou vypadat jako nové.
Léčba vzhledu podlahy spočívá v aplikaci tekutého podlahového přípravku určeného pro povrchovou úpravu laminátových podlah. Pokud chcete, aby lesk podlahy měl profesionální vzhled, udržujte ji v kondici leštícím strojem.
Co budete potřebovat:
- Tekutá leštěnka
- Mop
- Leštící stroj
- Voda
- Kbelík se ždímacím mechanismem
Postup leštění laminátové podlahy:
- Zameťte nebo vysajte podlahu a odstraňte prach a nečistoty. Poté podlahu umyjte mopem a pečlivě odstraňte veškeré skvrny na podlaze. Tekutá leštěnka by zaschlé skvrny ještě více zakonzervovala a navíc je i více zviditelnila. Je proto jistě nejen vaším zájmem, aby vaše podlaha byla čistá tak, jak je to jen nejvíce možné.
- Vylijte špinavou vodu a do kbelíku se ždímačem dejte vodu čistou. Dobře vyždímejte mop a vytřete podlahu ještě jednou.
- Nechte podlahu dobře vyschnout.
- Do kbelíku nalijte leštěnku dle návodu a začnete pomocí mopu aplikovat přípravek na ošetření laminátových podlah. Začněte na protilehlé straně vchodu do místnosti a pokračujte v práci tak, abyste skončili svou práci u dveří vchodu do místnosti.
- Postupujte při nanášení přípravku místo vedle místa, mopem vytvářejte osmičkové pohyby, které se vzájemně překrývají.
- Před nanesením druhé vrstvy nechte podlahu 15 až 20 minut vyschnout.
- Druhou vrstvu naneste stejným postupem dle bodu čtyři až šest.
- Před leštěním zkontrolujte, zda na podlaze nejsou volné nečistoty - pokud ano, odstraňte je.
- Umístěte na podlahu leštící stroj. Počítejte s tím, že jeho váha je značná, tudíž si pro manipulaci se strojem zajistěte pomocníka. Váha stroje je nutná pro dosažení požadovaného lesku podlahy. Svou vahou vytváří tlak, který je pro vyleštění podlahy důležitým funkčním faktorem.
- Pracujte se strojem zleva doprava tak, aby se jeho pohyby na podlaze překrývaly. V průběhu práce kontrolujte čistotu leštících ploch a v případě potřeby z nich odstraňte volné nečistoty nebo leštící kotouče radši vyměňte za nové.
- Pokud je to potřeba, posprejujte stříkací lahví ta místa, kde je na podlaze málo leštěnky.
Náš tip:
Kupujte jen leštící přípravky, které je možné opakovaně přeleštit. Nedovolte nikomu, aby po podlaze chodil, pokud práce není zcela hotova. V opačném případě se připravte, že budete muset z pošlapané části podlahy odstranit našlapané nečistoty a podlahu znovu přeleštit.;