Nejlepší podlaha do paneláku

Nejlepší podlaha do paneláku

Panelákovým bytům může drobná rekonstrukce vždy jen prospět. Kromě čerstvě nabílených zdí nebo nového nábytku může výrazně pomoci i nová podlaha, která dokáže změnit vzhled a působení celého prostoru. Je ale potřeba, vybírat obzvláště pečlivě.

Pokud chcete ve svém panelákovém bytě pokládat laminátovou podlahu, pořádně si to rozmyslete. Na výběr je sice široký výběr dekorů, ale laminát má i své nevýhody. Plovoucí podlahy se dnes většinou pokládají velmi rychle, díky prostému zacvaknutí dílů do sebe. To má bohužel za výsledek poměrně vyšší takzvaný kročejový hluk. Jednoduše řečeno, Vaši sousedi vám za to nepoděkují. Je tedy potřeba zjistit, zda je součástí krytiny i protihluková izolace či dokonce přidat ještě jednu izolační vrstvu. K tomu slouží speciální podložky z extrudovaného polystyrenu, občas doplněné o různé typy hliníkových folií.

Jako snazší řešení se nabízí designové vinylové podlahy, které mají velmi tichý a pružný došlap. Mají dlouhou životnost, snadno se udržují a nechybí jim ani moderní vzhled. Nezapomeňte je proto doporučit i sousedům bydlícím nad vámi.

Spinner