Předvánoční úklid podlah

Předvánoční úklid podlah

Už se blíží vánoční svátky, které se kromě dárků, rodinné pohody a klidu a slavnostní atmosféry točí také kolem jedné nepříjemné věci – velkého úklidu.

Tušíte, kde se vzala tradice vánočního úklidu? My také ne a také si někdy přejeme, aby se bez něj Vánoce obešly, ale v mnoha domácnostech se z toho prostě stala tradice. Nemusí být ale nutně nepříjemná, navíc je hezké, mít před svátky celý dům či byt čistý a voňavý, protože útulná atmosféra je potom ještě mnohem silnější. A jako odborníci na podlahy můžeme nabídnout mnoho typů, jak si v této oblasti předvánoční stres ulehčit.

Jde to jednoduše i levně

Pro ty, kteří mají štěstí a mohou si dovolit delegovat svoji práci na ostatní, doporučujeme objednat si úklidovou firmu. V dnešní době se už nejedná o záležitost, která by byla absolutně finančně nedostupná, i když se samozřejmě stále jedná svým způsobem o luxus navíc. Ušetří vám ale spoustu času a stresu, úklid bude opravdu profesionální a důkladný a vy si můžete odpočinout a raději plánovat nákup dárků. Když už nic jiného, majitelé koberců specialisty ocení – alespoň jednou, lépe však dvakrát do roka by totiž měli kobercům dopřát tepování nebo mokré čištění a to je nejlepší opravdu přenechat na starost odborníkům.

Ale pryč od koberců. Levnější varianta úklidu vás sice trochu vyčerpá – budete totiž muset vytáhnout kbelíky a pustit se do toho sami – na druhou stranu se dnes většina podlah vyrábí s povrchy, které vám příliš starostí nepřidělají. Laminát a vinyl stačí vytřít a použít můžete bezpečně téměř všechny druhy čisticích prostředků. Nic dalšího v podstatě není potřeba. Stejně tak nenáročné jsou keramické dlaždice. Pozor musíte dávat na linoleum, které vyžaduje speciální prostředek, protože je citlivé na pH a některé čističe by mohly poleptat jeho povrch.

Dřevo vyžaduje speciální péči

Trochu náročnější je dřevo, u kterého je potřeba se vyhnout přílišné vlhkosti. Proto se hodí mop, ze kterého můžete lehce vyždímat přebytečnou vodu a přednost dávejte suchému úklidu, koštěti nebo vysavači. Na lakovanou dřevěnou podlahu by se pak neměl používat vosk nebo olejové mýdlo. Pro korkové podlahy, které jsou často považovány za odnož těch dřevěných, platí zase, že je potřeba dávat pozor na chlór, který by je mohl zvláště při delším používání poškodit. Nejlépe vám poradí přímo v prodejně, kde mají odborníci zkušenosti se všemi typy podlah a často je součástí sortimentu také stojan s úklidovými a čistícími prostředky na všechny krytiny ze sortimentu.

Spinner