Co je to přírodní linoleum?

Co je to přírodní linoleum?

Možná si pod pojmem linoleum představujete něco docela jiného, než to ve skutečnosti je. Máme pro vás proto pár informací o této podlahové krytině, abyste mohli při svém výběru podlahy počítat i s linoleem.

Linoleu jako podlahové krytině rozhodně neodzvonilo, naopak získává nové a moderní podoby a úpravy. Jeho popularita mezi podlahami dokonce roste a to proto, že je vysoce ekologické a mnoho zákazníků dnes dbá na svou ekologickou stopu i při výběru podlahových krytin. Linoleum je totiž podlaha z čistě přírodních surovin – vyrábí se ze lněných olejů, korkové drti a to vše drží pohromadě jutová síť. K tomu ještě nějaké přírodní pryskyřice a moučky z rozdrcených dřevěných pilin.

Příjemného vzhledu se dosahuje přírodními pigmenty přimíchanými do směsi a podlaha se tak hodí i do moderních interiérů, protože výrobci ji prodávají v desítkách odstínů. Velké plus v linoleu uvidí i alergici, protože přirozeně odpuzuje roztoče. Odolnost proti mechanickému poškození je také dobrá. Je tedy možné, že by linoleum bylo ideální podlahou právě pro vás?

Spinner