Jak opravit díru na vinylové nebo dřevěné podlaze

Jak opravit díru na vinylové nebo dřevěné podlaze

Díra na dřevěné nebo vinylové podlaze, jak se jí zbavit?


Komu se to už nestalo, na podlahu upadl těžký předmět a udělal tam díru, prohlubeň. V první fázi vztek na kohokoliv kdo to udělal… pokud nebyl nikdo přistižen, hledání viníka, potrestání, vychladnutí a teď co s tím?

Oprava vinylové podlahy


Jak opravit poničenou vinylovou?  Je několik způsobů jak se dá podlaha opravit.  Popíšu vám způsob, jakým to dělám. Protože jsem podlahář, tak mám profesionální opravnou sadu s vosky od firmy Janser. Součástí je i plynová tavná tužka na opravné vosky. Sada obsahuje škálu 22 barevných vosků. Z těchto barevných opravných vosků můžete namíchat další stovky odstínů. V sadě dále najdete brousící a leštící kousky padu a další příslušenství pro vaši práci.


Vlastní práce oprava poškozeného místa na podlaze je taková modelářská prácička. Defekt na vinylové podlaze vyčistíte, a nejlépe proškrábnete ostrým nožem. Pokud je dírka malá, trochu si jí do hloubky zvětšíte. Pak vezmete tavnou tužku, zapálíte a nahřejete hrot. To trvá minutku a pak už jen mixujete barevné vosky tak, abyjste docílili co nejvěrnější barvy podlahy. Vosk nakapete do díry, a zapracujete ho tam teplem. Po vychladnutí vosku seříznete ostrým nožem a je hotovo.  Pokud bylo místo poničené poškrábáním, lze použít opravnou sadu Dr.Schutz.


Jak opravit vypadlý suk na dřevěné podlaze nebo díru po pádu těžkého předmětu?
Můžete zahájit stejný postup jako u opravy vinylové podlahy. Po seříznutí vosku je hotovo.

Pokud nemáte opravnou sadu, můžete si pomoc s vosky a pájecí pistolí.

Spinner