Každým krokem blíž k přírodě

Každým krokem blíž k přírodě

Rádi byste přenesli kousek přírody do Vašeho domova? Hledáte podlahu z přírodních materiálů, která je udržitelná a zároveň šetrná k životnímu prostředí? Pokud ano, právě pro Vás máme v nabídce podlahu od kvalitního výrobce Egger z kolekce Comfort, která jistě bude tou pravou.

Podlahy Egger Comfort nabízí řadu mimořádných vlastností, které zajišťují příjemnou chůzi. Těmi nejdůležitějšími je měkkost, pružnost a teplo. Ty neprospívají pouze pohodlnosti, ale i Vašemu zdraví, a to především Vašim kloubům. Díky hlukové izolaci nabízí podlahy i menší kročejový hluk a zajistí tak ticho a klid ve Vaší domácnosti. Tvrdé podlahy namáhají naše svaly i šlachy, a naopak příliš měkké podlahy nám mohou způsobit vyšší únavu. Podlahy Egger Comfort nabízí optimální rovnováhu ke spokojenosti a pohodlí. Rozdíl oproti jiným podlahám není pouze v rámci pohodlnosti, ale i v podobě hluku v místnosti. Díky hlukové izolaci, kterou zajišťuje zejména korková podložka na spodní straně, nabízí podlahy i menší kročejový hluk, který přinese do vaší domácnosti ticho a klid. Pro srovnání, oproti laminátovým podlahám snižují podlahy Comfort hluk v místnosti až o 43 %. V neposlední řadě je velký benefitem je i možnost kombinace s podlahovým vytápěním, které není v rozporu s izolačním účinkem horní korkové vrstvy.

Korkové podlahy

Podlaha Egger Comfort výše uvedené vlastnosti převzala především díky dvěma korkovým vrstvám společně v kombinaci s materiály ze dřeva. Kromě příznivých vlastností je podlaha Comfort navíc šetrná k životnímu prostředí neboť 87 % ní tvoří obnovitelné suroviny z certifikovaného hospodářství a součástí nich není PVC ani změkčovadla.

Jak již bylo částečně zmíněno, hlavní roli zde hraje korek a dřevo z regionálních certifikovaných lesů. Korek se v dnešní době vrací opět na výsluní, a proto ho můžeme nalézt nejen u podlah, ale i v celé řadě odvětví. Jedná se o čistě přírodní materiál, získáván z oloupané kůry korkového dubu, to znamená, že při jeho sklizni nejsou poškozeny ani káceny žádné stromy. Oloupání korkového dubu navíc přispívá životnímu prostředí, neboť korkový dub zbavený kůry váže více CO2 než strom s kůrou. Životnost těchto stromů může být až 200 let, korek se sklízí prvních 25 let a následně každých devět let, kdy pravidelně sám dorůstá. Z uvedeného tedy vyplývá, že se jedná o rychle samoobnovitelný a udržitelný materiál.

Korkové podlahy

Udržitelnost se netýká pouze korku, ale i podlahy samotné. Ta navíc splňuje nejvyšší nároky na přirozenost a ochranu zdrojů, a to i včetně vyhovění nejpřísnějším emisním normám. Její kvalitu také podtrhují i ocenění Blue Angel, A+ nebo M1. Podlahy Egger Comfort jsou také díky moderním technologiím stálobarevné, tedy neblednou ani nemění barvy v průběhu let. Navíc se jednoduše udržují a jsou odolné vůči UV záření a skvrnám.

Vyberte si z moderních a autentických dekorů, které se hodí pro každý domov. Vybírat můžete navíc ze třech formátů, konkrétně Classic, Large a Kingsize, díky kterým se podlahy hodí pro všechny typy místností. V malých místnostech můžete využít krátké a úzké podlahové desky, jenž vizuálně zajistí prostornost pokoje. U větší místností je vhodná naopak volba dlouhých a širokých desek, které místnosti dodají ten správný nádech. Inspirovat se můžete v naší galerii níže.

Produkty v novince


Spinner