Koberec v kuchyni není úplný nesmysl

Koberec v kuchyni není úplný nesmysl

Kuchyně nejsou úplně tradičním místem pro koberec, ale i sem se dá umístit. Při vaření tak nebudete mít studené nohy.

V kuchyních se nejčastěji setkáváme s keramickými dlaždicemi nebo vinylovou podlahou. Hodí se použít také laminát, ale jen ten, který je odolný vůči vlhkosti a poškození, jako třeba nejnovější řada Egger PRO Design. Dřevo, které nemá příliš v oblibě vlhkost a ani změny teplot, se sem tolik nehodí. Kdo ale rád vaří, ten ví, že dlouhé stání v kuchyni na dlaždicích není zrovna nejpohodlnější a třeba by ocenil i měkkost a teplo koberce. Nad kobercem v kuchyni mnoho lidí jen zavrtí hlavou, přitom to ale není vůbec nesmyslná volba. Jen je potřeba vybírat rozumně.

Jaký druh a jak se o něj starat?

Do kuchyně bychom určitě doporučili klasickou krytinu a koberec v kusové variantě. Tak si zajistíte příjemný došlap před kuchyňskou linkou a snadnou údržbu ve zbytku prostoru. Prvním parametrem výběru je délka vlasu. Čím nižší vlákno, tím déle koberec vydrží a tím snáze se bude udržovat. Myslete na to, že kuchyně je opravdu frekventované místo a volte proto koberec s vyšší zátěžovou třídou a hustotou vláken. Další důležitý aspekt je materiál. Do kuchyně se hodí například polyamidová vlákna, která jsou odolná vůči chemikáliím i biologickým vlivům. Dobrou volbou je i tkaný sisalový koberec, z textilních vláken z tropické rostliny agáve sisalové.

V kuchyni vždy používejte kusové koberce, které jsou protiskluzové a ptejte se prodejce, zda lze koberec vyprat v pračce. S ohledem na to volte i jeho velikost. Protože koberce se vyrábějí v nespočtu barevných a tvarových variant, získáte tak nejen pohodlí, ale také pěkné oživení vzhledu kuchyně.

Spinner