Linoleum - ano či ne

Linoleum - ano či ne

V první řadě je nutné si uvědomit, že linoleum je přírodní produkt, který se podle toho bude i chovat. Nebudou se mu moc líbit změny vlhkosti (plnidlem je dřevitá nebo korková moučka), budeme muset počítat s tím, že vlivem podmínek bude měnit barvu, může trochu „zapáchat“(obsahuje lněný olej), ale především s tím, že se o linoleum budeme muset jako o přírodní produkt starat. Tím míním obnovovat ochrannou vrstvu, kterou je linoleum opatřeno, což bude záviset na intenzitě využívání dané místnosti, k čemuž v komerčně využívaných prostorách doporučuji aplikaci odbornou firmou.

Linoleum

Co se týká vlastní pokládky, vyžaduje dokonale rovný povrch a vyšší profesní nároky na firmu, která instalaci provádí. Poslední nevýhodou je asi vyšší cena, která se může včetně pokládky pohybovat nad hranicí 1000Kč/m2. Pokud Vám toto nevadí, tak linoleum mohu klidně doporučit. Přidejme k tomu ještě širokou paletu barev, jelikož je to materiál homogenní (probarvený v celé tloušťce), tak i dlouhou životnost. Další výhodou je to, že tento materiál je „pocitově“ teplý, což oceníme u menších prostor. V neposlední řadě bych zmínil, že linoleum je antibakteriální, takže je vhodné pro alergiky.

Důležité sdělení:
Vážení zákazníci, dovolujeme si vás upozornit, že dne 20. 6. bude z důvodu konání akce v Centru bydlení a designu Kaštanová omezena otevírací doba. Provoz showroomu v Brně bude od 7 do 12 hodin. Děkujeme za pochopení.

Spinner