• Supellex v Praze
  • DESIGNART - nová kolekce
  • DESIGNTIME - Pixel dekory
  • DESIGNWOOD - Dřevo je dřevo
  • Dřevoplastové terasové desky - slivadec

Parkety, vlysy a mozaiky

Parkety kvalita TundraSamostatnou skupinou dřevěných podlah jsou vlysy a mozaiky, lidově nazývané parkety. Je asi zbytečné zde popisovat, jak taková parketa vypadá, protože každý z nás už někde parketu viděl. Zmíníme tedy pouze to, že parkety mohou být z exotických nebo evropských dřevin s různou velikostí lamel a s různým zpracováním.

Nejčastěji používané jsou parketové vlysy dubové, jasanové, popřípadě bukové v surovém provedení, které se montují ve většině případů celoplošným lepením k podkladu. Výjimkou by mohly být prostory s deskovým roštem, kde je nutno zachovat původní skladbu podlahy, a kde by se jednalo o montáž přibíjením v peru. Tyto parkety se po montáži brousí a následně lakují nebo olejují.

Parkety kvalita KlasicDalší možností jsou průmyslové mozaiky, kdy se jedná o drobné „špalíčky“, které se montují lepením. Díky malé konstrukční výšce jsou průmyslové mozaiky poměrně vhodné pro podlahy s teplovodním podlahovým vytápěním. I tyto mozaiky se po montáži lakují nebo olejují.

Obě tyto skupiny se vyrábí i v provedení z různých exotických dřevin (teak, merbau...).

Někteří výrobci dodávají tzv. hotové parkety, čily vlysy s povrchovou úpravou, se kterými po montáži již není zapotřebí nic dělat.