Povolte uzdu kreativitě s korkem

Povolte uzdu kreativitě s korkem

Korkové podlahy by neměly zůstat přehlížené, jsou totiž stejně praktické jako hravé.

Korková podlaha nabízí množství důvodů, proč si právě ji zvolit jako krytinu do svého domu či bytu. Do začátku je to třeba fakt, že na každém kroku vás bude čekat ticho a teplo. Korek má výjimečně nízký kročejový hluk a je na došlap tak měkký, že například při dlouhém stání v kuchyni vyloženě ulevuje velkým kloubům. Přitom ale nepostrádá nic z odolnosti jiných podlahových krytin. Některé typy mají povrch ošetřený odolnými keramickými laky, takže jsou dokonce vhodné i do prostor, které jsou zatěžovány o něco víc. Pokud by izolační vlastnosti nebyly dostačující, není problém korek položit na podlahové topení a tak si zajistit naprostý komfort v domácnosti. Jedná se o přírodní materiál, který je přirozeně odolný proti plísním i škůdcům a protože je antistatický, je vhodný také pro alergiky. Údržba také není nijak náročná, vystačíte si s prostým vytíráním lehce vlhkým hadrem.

Nespočet barev a vzorů

Co ale chceme zdůraznit především, je fakt, že korek není nudná podlahovina, se vzhledem zátky od vína. Už přírodní korek se nabízí ve velkém množství odstínů. Jednotlivé dlaždice navíc stejně jako u každého přírodního materiálu nejsou nikdy zcela stejné a vytváří tak jemný zajímavý detail samy o sobě. Korek se ale také prodává v barevných a vzorovaných variantách pro ty, kteří by raději něco extravagantního. Protože je korek původně přírodní, drží se výrobci často spíše přirozených barev a tak ho buď zesvětlují nebo naopak tmaví, svítivě rudé korkové podlahy se tedy nejspíš nedočkáte – co ale můžete mít, je podlaha v luxusních odstínech stříbřitě bílé, popelavě šedé nebo champagne. Odvážní zákazníci sahají také po sytých, temně hnědých, které působí teplým a zároveň honosným dojmem, extrémem jsou černočerné dílce korkových podlah. Ani těch se ale nemusíte bát. Velkou výhodou korku je možnost vytváření vzorů. Zatímco někde lze koupit krytinu již se vzorem, experimentátoři a originální duše prostě nakoupí různé dílce a mohou si poskládat mozaiku dle vlastních představ.

Důležité sdělení:
Vážení zákazníci, dovolujeme si vás upozornit, že dne 20. 6. bude z důvodu konání akce v Centru bydlení a designu Kaštanová omezena otevírací doba. Provoz showroomu v Brně bude od 7 do 12 hodin. Děkujeme za pochopení.

Spinner