Přírodní linoleum a jeho vlastnosti

Přírodní linoleum a jeho vlastnosti

Přírodní linoleum je vyráběno ze 100% přírodních surovin, ne však každý má zdání o jeho existenci.

Přírodní linoleum je vyráběno z pryskyřice, dřevité či korkové moučky, lněného oleje, vápence, pigmentů či juty, které jsou odbouratelné přírodními procesy. Toto linoleum je odolné proti poškození i usazování špíny, čímž je přispěno k vysoké životnosti. Ta se pohybuje v rámci 30 až 70 lety.

Tyto podlahové krytiny jsou vhodné do bytových i komerčních prostorů. Mají bakteriostatické vlastnosti, pro které jsou vhodnou podlahou také pro lidi s alergiemi a astmatem. Přírodní linolea se vyrábí ve formě pásů, čtverců i plošných desek, lepících se na suchý, pevný a dokonale rovný podklad. Linoleum však umožňuje i snadnou pokládku zámkovým systémem. Zákazník má na výběr z mnoha barev, vzorů a designů. Podlahu je možno instalovat do různých obrazců s nevšedním vzhledem.

Nevýhodou těchto přírodních podlahových krytin je zvýšená citlivost na vlhkost, nejsou tak vhodné pro pokládku do místností s vysokou vlhkostí (kuchyně, koupelny aj.). Před pokládkou je nutné navíc zajistit dokonale pevný, rovný a suchý povrch, aby nemohl materiál po pokládce dále pracovat případně se kroutit.

Tyto podlahy jsou velmi příjemné na dotek. Jsou velmi vhodnou krytinou pro bytové prostory, v nichž chcete vytvořit pomocí přírodních materiálů výjimečnou atmosféru.

Spinner