Přírodní materiál ve fantastických barvách

Přírodní materiál ve fantastických barvách

Dřevěné podlahy jsou léty prověřená klasika, která navíc znamená velmi výhodnou investici do budoucna. Pokud dodnes někomu nevyhovoval jejich vzhled, máme dobrou zprávu.

S dřevěnými podlahami se pojí hned několik přídavných jmen – přírodní, tradiční, klasické, odolné, příjemné. Pro někoho se k nim ale navíc pojí ještě jedno, méně pozitivní slovo – nudné. Mnoho zákazníků, kteří by obyčejně preferovalo přírodní materiál nad umělým, skončí nakonec v oddělení vinylových a laminátových podlah, protože chtějí volit odvážnější vzhled. Dřevěné podlahy dříve nenabízely tolik možností k experimentům.

Dnes už je ale možností mnohem více i u dřeva. Kromě přirozených variací barev, rozměrů prken nebo třeba různých možností skládání parket do vzorů jsou tu nyní i možnosti barveného dřeva. Jeho vzhled se dá naštěstí poměrně snadno měnit pomocí různých povrchových úprav, aniž by došlo k pozměnění pozitivních vlastností a tak můžete od barevného dřeva čekat to samé, co od klasiky. Škála výběru různých barev nebo kombinací barev je velice široká. Některé odstíny pouze lehce zvýrazní letokruhy a kresbu, jiné se bez ostychu pouštějí rovnou do oblasti extravagance. K barvení se používá přírodní tmel, který se zapracuje do prken. Vznikne tak například sytá červená, zelená či modrá. Použít lze barevná prkna na celou plochu podlahy, či pouze k vytvoření zajímavých detailů a vzorů.

Přírodní materiál

Proč je dřevo stále skvělá volba

A proč vlastně sáhnout po dřevu i v době, kdy máme v nabídce stovky jiných materiálů? Dřevo sice spadá cenově mezi dražší krytiny, i tak se ale vyplatí. Počáteční investice do koupě a následně do údržby se totiž projeví na životnosti. Dřevo se dá několikrát kompletně zrenovovat tak, aby vypadalo jako nové a vydrží tak  sloužit i několika generacím. Olejování, lakování a broušení vám dnes bez problémů obstará odborná firma a jedná se o záležitost, kterou pak několik let není třeba opakovat. Doma vytvoří dřevěné podlahy přirozené prostředí a celoročně příjemné klima. A nakonec i mezi přírodním dřevem najdete množství zajímavých barevných odstínů, takže třeba nebude nutné ani sáhnout po přibarvovaném materiálu.

V naší nabídce naleznete dřevěné podlahy od předních evropských výrobců jako jsou například norská firma Boens výrobními závody v Litvě a dalších evropských destinacích nebo také český výrobce dřevěných podlah ESCO, který nabízí zakázkovou výrobu dřevěných podlah v masivním nebo vícevrstvém provedení.

Pro ukázky vzorů a další praktické a technické informace k dřevěným podlahám neváhejte navštívit nebo kontaktovat některou z našich poboček v Praze, Brně, Plzni, Zlíně, Ostravě či ve Velké Bíteši , kde Vám nejen poradíme s výběrem vhodné dřevěné podlahy, ale také můžeme doporučit zkušeného podlaháře pro realizaci nové nebo renovaci stávající dřevěné podlahy.

Spinner