• DESIGNART Rigid
  • Živé podlahy
  • Wineo 600
  • Dřevoplastové terasové desky - slivadec

ProDesign GreenTec – živé podlahy, novinka na trhu

Živé podlahy jsou vyráběny pod speciální evropskou normou (EN16511:014), která je jiná nežli norma na lamináty. Nemůžeme tedy říci, že se živé podlahy  ztotožňují s laminátovými podlahami. Podlahy jsou pod evropskou normou, která specifikuje charakteristiky pro polotuhé vícevrstvé podlahové krytiny, které mají vrstvu odolnou proti opotřebení a dekorativní povrchovou vrstvu, které jsou dodávané ve formě dlaždic či desek. Díky novým technologiím je tedy znát podstatně velký rozdíl oproti předchůdcům živých podlah.

Greentec Podlahy

Podlahy splňují nutné certifikáty, aby mohly být označeny za antibakteriální. Jedná se o certifikáty M1, M2, Modrý anděl aj.

Díky inovaci, protiskluzovému povrchu a odolnosti vůči vlhkosti je možné umístit podlahu do interiérových prostor. Živé podlahy mají, stejně jako laminát, odolnost vůči poškrábání. Inovace a nové technologie dodaly podlahám díky povrchu TPU elasticitu, která dopomáhá k odolnosti vůči otlaku od nábytku. Nemusíte se tedy bát, že pokud se rozhodnete za pár let přemístit jídelní stůl na jiné místo, budou v podlaze vytlačené nohy stolu. Větší hustota dřeva z jehličnatých stromů a větší obsah pryskyřice napomáhají tomu, že není potřeba nanášet na podlahu tolik lepidla, proto je u novějších podlah značně nižší cena nežli na předchozích živých podlahách.

GreenTec podlahy

Tyto podlahy mají 10 designových dekorů. Dekory se dělí na Klasik a Large, které se od sebe formátově liší velikostí lamely. Každý dekor má určenou svoji strukturu. Jsou 3 možné struktury: Mineral – hrubá struktura, Deepskin – výrazná struktura, Omnipore – přírodní struktura.GreenTec podlahy  Materiál u živých podlah je skládán z voděodolné nášlapné ochranné vrstvy, která slouží proti opotřebení. Je technologicky vyrobena tak, aby na podlaze nebyly vidět otlaky od nábytku apod. Další vrstvou je autentická dekorová vrstva, pod kterou se nachází dřevěné jádro, toto dřevěné jádro je vyrobené z jehličnatých stromů a obsahuje více než 70 % dřeva. Třetí vrstvou živé podlahy je nosná deska, která je díky její odolnosti vhodná do privátních a komerčních prostor. Poslední vrstvou je integrovaná korková podložka absorbující hluk a zabraňující většímu úniku tepla. Celková tloušťka podlahy je 7,5 mm.