ProDesign GreenTec - novinka na trhu

ProDesign GreenTec -  novinka na trhu

Kompozitní podlahy jsou vyráběny pod speciální evropskou normou (EN16511:014), která je jiná nežli norma na lamináty. Nemůžeme tedy říci, že se kompozitní podlahy  ztotožňují s laminátovými podlahami. Podlahy jsou pod evropskou normou, která specifikuje charakteristiky pro polotuhé vícevrstvé podlahové krytiny, které mají vrstvu odolnou proti opotřebení a dekorativní povrchovou vrstvu, které jsou dodávané ve formě dlaždic či desek. Díky novým technologiím je tedy znát podstatně velký rozdíl oproti předchůdcům živých podlah.

 

Podlahy splňují nutné certifikáty, aby mohly být označeny za antibakteriální. Jedná se o certifikáty M1, M2, Modrý anděl aj.

Díky inovaci, protiskluzovému povrchu a odolnosti vůči vlhkosti je možné umístit podlahu do interiérových prostor. Kompozitní podlahy mají, stejně jako laminát, odolnost vůči poškrábání. Inovace a nové technologie dodaly podlahám díky povrchu TPU elasticitu, která dopomáhá k odolnosti vůči otlaku od nábytku. Nemusíte se tedy bát, že pokud se rozhodnete za pár let přemístit jídelní stůl na jiné místo, budou v podlaze vytlačené nohy stolu. 

Větší hustota dřeva z jehličnatých stromů a větší obsah pryskyřice napomáhají tomu, že není potřeba nanášet na podlahu tolik lepidla, proto je u novějších podlah značně nižší cena nežli na předchozích živých podlahách.

živé podlahy obývací pokoj

Tyto podlahy mají 10 designových dekorů. Dekory se dělí na Klasik a Large, které se od sebe formátově liší velikostí lamely. Každý dekor má určenou svoji strukturu. Jsou 3 možné struktury: Mineral – hrubá struktura, Deepskin – výrazná struktura, Omnipore – přírodní struktura.

Materiál u kompozitních podlah je skládán z voděodolné nášlapné ochranné vrstvy, která slouží proti opotřebení. Je technologicky vyrobena tak, aby na podlaze nebyly vidět otlaky. Další vrstvou je autentická dekorová vrstva, pod kterou se nachází dřevěné jádro, toto dřevěné jádro je vyrobené z jehličnatých stromů a obsahuje více než 70 % dřeva. Třetí vrstvou kompozitní podlahy je nosná deska, která je díky její odolnosti vhodná do privátních a komerčních prostor. Poslední vrstvou je integrovaná korková podložka absorbující hluk a zabraňující většímu úniku tepla. Celková tloušťka podlahy je 7,5 mm.

Spinner