Čištění a úprava koberců

Čištění a úprava koberců

Někdo koberce miluje, jiný nenávidí. Jak koberce udržovat stále krásné a čisté? Rady můžete najít v následujícím článku.

Vysávání koberce je nejspíše nejrozšířenějším druhem úklidu této podlahové krytiny. Vysáváním se obvykle zbavíme vláken, které v kobercích zůstaly po výrobě, čímž můžeme prohloubit tóny koberce. Tento typ údržby zejména za pomocí rotačního kartáče však není vhodný pro některé typy vlněných koberců, zejména je pak naprosto nevhodný pro smyčkové vlněné koberce, u nichž může dojít k vytržení osnovy. Velká část koberců ztratí postupem času nějaký vlas, který zůstal v osnově koberce po výrobě. Pokud objevíte vlas, nikdy jej nevytahujte, ale nastřihněte do výše ostatních vlasů. Vytahováním vlasů z koberce můžete lehce poškodit a znehodnotit celý koberec.

Běžný úklid se obvykle vyřeší vysavači. Co ale se skvrnami? Nejlepší možnost je svěření vyčištění koberců odborníkům. Pokud však máte originální čisticí prostředky a prostředky na odstranění skvrn, nemusíte se bát poškození kobercového materiálu. Rady k čištění však vždy hledejte u svého prodejce.

Níže uvádíme několik rad, jak si poradit svépomocí:

  1. Snažte se odstranit skvrny z koberců co nejrychleji a nejšetrněji.
  2. Pomocí např. lžíce odstraňte co nejvíce nechtěné špíny či jídla z koberce. Snažte se zabránit dalšímu šíření skvrn.
  3. V žádném případě se nesnažte skvrnu vyškrabovat.
  4. Ve většině případů bude možné po tomto postupu odstranit skvrnu z koberce vlažnou vodou nebo čisticími prostředky.
  5. Používejte šetrné čisticí prostředky. Nově zakoupený výrobek nejdříve vyzkoušejte na menším místě a následně sledujte působení na barvu a materiál koberce.

Důležité sdělení:
Vážení zákazníci, dovolujeme si vás upozornit, že dne 20. 6. bude z důvodu konání akce v Centru bydlení a designu Kaštanová omezena otevírací doba. Provoz showroomu v Brně bude od 7 do 12 hodin. Děkujeme za pochopení.

Spinner