Co je vlastně vinylová podlaha?

Co je vlastně vinylová podlaha?

V poslední době jsou v domácnosti vinylové podlahy stále větším trendem. Nevíte, co si pod pojmem vinylová podlaha vlastně představit? Přečtěte si náš krátký úvod, kde si společně vysvětlíme, co to vinyl vlastně je.

 

Vinylové podlahy dokáží nahradit dřevo, kámen či beton. Dodávají se v různých provedeních, co se týče skladby a pokládky – rozlišujeme vinyl lepený, CLIC, s HDF deskou a PVC v roli. 

Vinyl chrání ochranná nášlapná vrstva, která chrání dekor a vinylovou podlahu proti mechanickému poškození, poškrábání a vůči zátěži obecně.

Péče o podlahu je důležitou součástí toho, aby Vám dlouho vydržela, je tedy potřeba udržovat ji speciálními přípravky určenými na vinylové podlahy. 

Vinylové podlahy jsou nenáročné na instalaci a údržbu, voděodolné a v desítkách různých dekorů, vzorů a velikostí.

Oproti klasickému PVC se vinylové podlahy prodávají po dílcích, které se pak instalují jako plovoucí podlaha.  Pro uživatele to znamená snadnou pokládku a možnost jednoduché výměny poškozených dílců. Také je oproti PVC, které je měkčené, tvrzené. Díky tomu je její odolnost ještě podpořena.

Ty nejlevnější se pak prodávají přibližně ve stejné cenové kategorii jako laminát. Mají vynikající akustické a tepelné vlastnosti, takže na došlap je podlaha velmi příjemná a tichá. Kompatibilní je i s podlahovým vytápěním.

vinylová podlaha obývací pokoj

 

Spinner