Dřevěné nebo vinylové podlahy?

Dřevěné nebo vinylové podlahy?

Toto je otázka, kterou si klade téměř každý, kdo se chystá realizovat novou podlahovou krytinu. Odpověď na ni není jednoduchá, ale na druhou stranu není ani nijak složitá, ... V podstatě jde jen o priority každého člověka.

Pokud je vaší prioritou přírodní materiál s jedinečným vzhledem, dodávající interiéru punc luxusu, na druhou stranu vykoupenou nižší odolností a nutností vyšší pravidelné péče, je dřevo dobrou volbou. Je to dáno i tím, že dřevo je materiál, který není tak „tvrdý“ jako vinyl, proto je náchylnější k mechanickému poškození, a jako přírodní materiál je i poréznější, proto se i více špiní. Další problém může být v tom, že dřevo se necítí dobře ve vlhkých prostorách, případně v prostorách, kde dochází k výrazným změnám vlhkosti (bobtnání a sesychání). Pokud pro vás není nic z tohoto překážkou, je dřevěná podlaha pro vás jako stvořená.

Na stranu druhou, pokud chcete podlahu, která je odolná, snadno se udržuje a vyrábí se v celé řadě vzorů, které se můžou tvářit jako dřevo (některé velmi úspěšně), nebo i jako dlažba, je na místě zvážit použití vinylové podlahy.

vinyl dětský pokoj

Důležité sdělení:
Vážení zákazníci. Z důvodu vyhlášení nouzového stavu jsme nuceni uzavřít naše showroomy pro maloobchod. Pro vyzvednutí objednaného či zaplaceného zboží prosím kontaktujte danou pobočku. Naše pobočky jsou Vám nadále k dispozici ve standardní provozní době a velkoobchodní prodej na IČO je nepřerušen.

Spinner