Vinylové podlahy s imitací dřeva, dlažby i betonu

Vinylové podlahy s imitací dřeva, dlažby i betonu

Podlahová plocha bytu nebo rodinného domu se počítá vždy minimálně v desítkách metrů čtverečních. Jako taková je tedy pro designové ztvárnění jednotlivých místností určující. A protože každý stavebník či interiérový designér počítá s tím, že krytina podlahy se nebude měnit minimálně po mnoho následujících let, je její výběr zodpovědným rozhodnutím.

Vinylové podlahy jsou aktuálním trendem. Pro jejich snadnou údržbu, příjemně měkký pocit při chůzi, možnost bezproblémového použití v kombinaci s podlahovým topením i velkou variabilitu provedení. Bez ohledu na to, zda plánujete vinyl lepený nebo plovoucí, můžete v každém případě popustit uzdu fantazii a vybírat z mnoha originálních vzhledů.

Není dřevo jako dřevo

Jako první vás možná při výběru vinylové podlahy napadnou možnosti imitace dřeva. Není divu, protože moderní technologie tisku a výrobních postupů samotných dílců dosáhly už takové kvality, že je dnešní vinyl od skutečného dřeva na pohled jen těžko rozeznatelný. Vrypy, drážky a třeba i sražená hrana po obvodu dílců - to vše dohromady činí imitaci tak věrnou, že ošálí zrak každého návštěvníka.

Dokonale přírodní vzhled pak umožňuje skvěle a nenásilně kombinovat konkrétní dřevinu s ostatním zařízením domu. To by jednolitý barevný odstín dovolil jen těžko. Na výběr je přitom velkorysé množství provedení dřeva od hladce opracovaných prken po rustikální fošny. Vinylovou podlahu si tak můžete pořídit nejen do moderní novostavby, ale klidně i na chalupu. Bez obav z toho, že by utrpěl charakteristický styl horského nebo venkovského stavení.

Věrná imitace přírodních materiálů zútulní každý prostor

V případě, že plánujete interiér domu jako výrazně moderní a stylově čistý prostor, nadchnou vás nové možnosti designu krytin. Vinylová podlaha s imitací mramoru, kamene nebo dokonce betonu mění pohled na bytový design.

Tam, kde tyto materiály nebylo možné použít například z důvodu složité a nákladné instalace nebo zkrátka jen proto, že jde o pocitově tvrdé hmoty, najde vinyl své uplatnění. Podlaha si pak drží výhody měkkého, pružného a příjemně teplého materiálu, zároveň ale působí originálně a nestrhává na sebe přílišnou pozornost.

Vinyl bez obav i do mokrých prostor

Platí to i v případě vinylové podlahy s imitací keramické dlažby. Tu stavebník obvykle volí v místnostech, kde je třeba zajistit snadnou údržbu, odolnost vůči mechanickému poškození i působení vody. To vše zvládá vinyl na jedničku a je tak možné ho bez obav použít i v technických místnostech, koupelnách a kuchyních.

Produkty v novince


Spinner