Vinylová podlaha click. Jak snadno položit vinylovou podlahu svépomocí?

Vinylová podlaha click. Jak snadno položit vinylovou podlahu svépomocí?

Vinylová podlaha se pro svou odolnost a komfort dostala na první místa v oblíbenosti podlahových materiálů. Má mnoho nepopíratelných výhod od množství dekorů, vysoké odolnosti, měkkosti, snadné údržby až po dlouhodobou životnost a jednoduchou pokládku.

Vinylová podlaha clik může dobře fungovat v obývacím pokoji, kuchyni i v koupelně. Díky velmi snadné pokládce si s ní poradí i jen trochu zkušenější kutil. S nadsázkou lze říci, že stačí pár „kliknutí“ a je hotovo.

Co všechno si před zahájením prací připravit?

Před pokládkou vinylové podlahy click si připravte:

 • metr,
 • odlamovací nůž,
 • lepicí pásku,
 • kladivo,
 • příklepový špalík a S-hák,
 • vodováhu,
 • tmel s pistolí na tmel,
 • vrtačku a kruhovou pilu pro případné kulaté otvory,
 • pilu na seřezávání dílců,
 • vysavač,
 • mop,
 • fólii nebo parozábranu.

Příprava podkladu

Podklad je základ. Musí být dokonale čistý, vyrovnaný a bez prasklin. Tolerované nerovnosti podkladu jsou maximálně 2 mm na 2 m2. Myslete také na správnou vlhkost podkladu. Penetrace a jiné nátěry provádějte alespoň 2 dny před pokládkou, aby došlo k plnému vyschnutí.

Na podklad položte parotěsnou folii tak, aby jednotlivé kusy přes sebe přesahovaly o 20 cm. U zdi ji vytáhněte do výšky 2 až 5 cm. Jednotlivé kusy slepte lepicí páskou. Na tuto folii nyní přijde kročejová izolace. Jednotlivé díly opět přilepte k sobě za pomoci lepicí pásky. Je možné, že vaše podlahová krytina už má izolaci integrovanou. Pak ji nemusíte řešit. Dobře tlumí hluk – až o 53 % - a bezpečně izoluje vinylovou podlahu click s korkovou vrstvou.

Jak na samotnou pokládku?

Začněte pokládku plovoucí podlahy click v levém rohu místnosti. První řadu zafixujte zarážecími klínky. Mezi zdí a podlahou ponechte mezeru 10 mm. První díl přiložte perem ke stěně. Je vhodné jej upravit tak, aby vám na konci vždy zbyl kus dlouhý alespoň 30 cm. Pokračujte celou lamelou. Jakmile zámek zapadne, položte dílec na místo a poklepte kladívkem do přirážecího špalíku. Pokračujte až na konec řady. Poslední dílec je nutné obvykle zkrátit. Tímto kusem následně pokračujte další řadu, pokud není kratší jak 30 cm.

Rohy a výklenky se snažte vždy obložit seříznutým dílem jedné lamely. Správně si ji změřte, seřízněte do požadovaného tvaru a můžete dál pokračovat. K řezání využijete pilku, zalamovací nůž a kleště, kterými dobře odlomíte naříznutý kus. V případě potřeby vyřízněte do lamel otvory, které lze pak zakrýt například rozetami. Po celou dobu myslete na dilatační spáry a na konci odstraňte dilatační klínky, odřízněte zbytky folie a přilepte nebo přivrtejte podlahové lišty.

Produkty v novince


Důležité sdělení:
Vážení zákazníci, dovolujeme si vás upozornit, že dne 20. 6. bude z důvodu konání akce v Centru bydlení a designu Kaštanová omezena otevírací doba. Provoz showroomu v Brně bude od 7 do 12 hodin. Děkujeme za pochopení.

Spinner