Jak správně postupovat při výběru vzhledu podlahy

Jak správně postupovat při výběru vzhledu podlahy

Zařizování nového bydlení je vždy směsí radostí a starostí. Čeká vás při tom množství rozhodnutí a jedno z těch, která nejvíce ovlivní vzhled interiéru, bude rozhodnutí o podlahách.

Podlaha zabírá v interiéru velkou plochu a proto významně ovlivňuje jeho vzhled. Ale představit si konečný výsledek je velmi těžké i pro lidi s tou nejlepší fantazií. Dokud stojíte uprostřed novostavby s neomítnutými stěnami nebo jen pozorujete usilovně výkresy a snažíte se vizualizovat si nový domov, nemůžete nikdy přesně říct, jak bude v reálu vypadat po dokončení. Je trochu ošemetné zajistit, aby se vaše představa došla naplnění, obzvlášť pokud se chystáte trochu experimentovat se vzory a barvami, existuje ale několik osvědčených tipů. První je ten, že se při nákupu nesmíte dívat na vzorníky příliš zblízka – držet si vzorky před očima nedává smysl. Tak zblízka totiž podlahu uvidíte jedině, když na ní budete ležet. Dívejte se proto na vzorník alespoň na délku natažené paže, nebo ho ještě lépe položte na zem a koukněte se z vrchu. Perspektiva je v tomto případě důležitá.

Čeho se rozhodně bát nemusíte, je nedostatek možností. Pokud navštívíte podlahářské centrum, najdete ve vzornících i přímo na prodejně tolik barevných variant v tolika materiálových provedeních, že vám z toho půjde hlava kolem. Naštěstí do každého takového centra patří i odborník, který vám pomůže navést výběr tím správným směrem.

Ještě že máme počítače

Technologický pokrok dnes pronikl už opravdu do každé oblasti našeho života. Pomůže tedy i při výběru podlahy. Pro ty, které jejich fantazie zklamala, je tady virtuální realita. Ano, v té jdou dělat i jiné věci, než hraní her. Mnoho výrobců dnes nabízí na vlastních internetových stránkách možnost interaktivní vizualizace. Ze vzorníku si jednoduše vyberete některou z jejich podlah a uvidíte ji ve virtuálním interiéru, který se často dá přizpůsobit tomu vašemu. Získáte tak představu o tom, jak bude vybraný dezén vypadat ve větší ploše, s nábytkem a třeba i s různě barevnými stěnami. Popravdě to tak trochu jako hra je, proto se hlídejte, abyste nestrávili celý den navrhováním snových pokojů. Jsou to právě takovéto moderní vychytávky, díky kterým vás nečeká nepříjemný šok, až vejdete do obýváku s nově položenou podlahou a zjistíte, že jste to s tím divokým vzorem trochu přehnali.

Důležité sdělení:
Vážení zákazníci, dovolujeme si vás upozornit, že dne 20. 6. bude z důvodu konání akce v Centru bydlení a designu Kaštanová omezena otevírací doba. Provoz showroomu v Brně bude od 7 do 12 hodin. Děkujeme za pochopení.

Spinner