• Supellex v Praze
  • DESIGNART - nová kolekce
  • DESIGNTIME - Pixel dekory
  • DESIGNWOOD - Dřevo je dřevo
  • Dřevoplastové terasové desky - slivadec

Jakou zátěž snese laminátová podlaha?

Při výběru podlahy sice hodiny a hodiny zvažujeme jaký dekor by se nám domů hodil, mnohem důležitější je ale ujistit se, že jsme vybrali vhodný typ po technické stránce.

Jakou zátěž snese laminátová podlaha?

Některé krytiny toho snesou více, některé zase méně a vše záleží na místnosti, kde se chystáme je pokládat a na zátěži, kterou budeme na podlahu vyvíjet.

Laminátové podlahy jsou už od svého vzniku v sedmdesátých letech hitem pro své moderní dekory, snadnou pokládku a variabilní využití. Dnes se díky různě upraveným povrchům dají použít opravdu takřka do každé místnosti. Jediné, na co je třeba dávat pozor, je jakou zátěž vámi vybraný laminát snese.

Typicky se rozděluje do několika tříd. Jedna pro obytné prostory s intenzivním používáním, jako jsou kuchyně a vstupní haly, kde je potřeba materiál, který vydrží větší zátěž. Jiné kategorie jsou vhodné pro prostory s občasným užíváním nebo třeba komerční prostory s extrémně vysokou zátěží. Stačí sledovat piktogramy na obalech, nebo se zeptat přímo u prodejce. Správně vybraná podlahová krytina vám bude sloužit déle a lépe.