Jakou zátěž snese laminátová podlaha?

Jakou zátěž snese laminátová podlaha?

Při výběru podlahy zvažujeme, jaký dekor by se nám domů hodil, mnohem důležitější je však ujistit se, že jsme vybrali vhodný typ po technické stránce.

 

Některé krytiny toho snesou více, některé zase méně a vše záleží na místnosti, kde se chystáme je pokládat a na zátěži, kterou budeme na podlahu vyvíjet.

Laminátové podlahy jsou už od svého vzniku v sedmdesátých letech hitem pro své moderní dekory, snadnou pokládku a variabilní využití. Dnes se díky různě upraveným povrchům dají použít opravdu takřka do každé místnosti. Klasické laminátové podlahy se však nedoporučují do koupelen, tam se doporučují vyšší řady laminátových podlah AQUA, které jsou voděodolné, nebo kolekce Kompozitních podlah od výrobce EGGER. Jediné, na co je třeba dávat pozor, je jakou zátěž Vámi vybraný laminát snese.

Typicky se rozděluje do několika tříd. Jedna pro obytné prostory s intenzivním používáním, jako jsou kuchyně a vstupní haly, kde je potřeba materiál, který vydrží větší zátěž. Jiné kategorie jsou vhodné pro prostory s občasným užíváním nebo třeba komerční prostory s extrémně vysokou zátěží. Stačí sledovat piktogramy na obalech, nebo se zeptat přímo u našich kolegů na Showroomu. Správně vybraná podlahová krytina do domu či bytu vám bude sloužit delší dobu, nezapomeňte však na správnou speciálními přípravky na podlahy.

Zátěž snese laminátová podlaha?

Důležité sdělení:
Vážení zákazníci, dovolujeme si vás upozornit, že dne 20. 6. bude z důvodu konání akce v Centru bydlení a designu Kaštanová omezena otevírací doba. Provoz showroomu v Brně bude od 7 do 12 hodin. Děkujeme za pochopení.

Spinner