Kterou podlahu si vyberete? PVC s filcovou, nebo pěnovou podložkou?

Kterou podlahu si vyberete? PVC s filcovou, nebo pěnovou podložkou?

Která PVC podlaha je lepší? Ta s pěnovou podložkou, nebo filcem? Co byste měli zvážit, než se rozhodnete pro koupi některé z nich?

Před koupí nové PVC podlahy byste měli vědět, kde podlahu chcete mít a jaké vlastnosti od ní očekáváte. Obě varianty - PVC krytina s filcem i s pěnovou podložkou - mají své výhody a nevýhody. Pro správné rozhodování proto vezměte do úvahy všechny faktory.

PVC s filcem zajistí tepelný komfort

Filc je měkký, poddajný a hřejivý druh textilie. Tento materiál se nikdy netřepí a nezáleží ani na tom, jakým směrem ho ustřihnete. Dobře tepelně izoluje, změkčí podlahu, tlumí dupání a od podlahy díky němu nejde zima. To je skvělé zejména v případě, kdy máte pod linem studený beton, nebo sklep. S filcem se proto nemusíte v žádném případě bát studených nohou. Také mírně vyrovnává špatný podklad, ale rozhodně se za tímto účelem nepořizuje. Dokáže totiž vyrovnat jen drobné nerovnosti do 2 mm.

PVC s integrovanou filcovou podložkou také umožňuje rychlou a snadnou pokládku. Navíc pod PVC podlahu nemusíte pořizovat žádné další pěnové podložky. Hodí se do panelových domů, bytovek, řadovek, ale i rodinných domů. Na druhou stranu se trochu hůř shání, protože řada výrobců doporučuje PVC k podkladu spíš lepit a dostupné jsou u nich proto především podlahy s pěnovou podložkou. Ty filcové se ale obvykle dají bez problémů objednat.

PVC s pěnovou podložkou vyjde levněji

Oproti krytině s filcem je PVC podlaha s pěnovou podložkou ekonomičtější řešení. Ve srovnání s běžnými měkčenými PVC podlahami obsahuje skelnou mříž, která zvyšuje odolnost materiálu a je rozměrově stabilnější. Tlumí kročejový hluk, slouží jako tepelná i akustická izolace. PVC podlahy s pěnovou podložkou jsou určeny hlavně pro běžné domácí použití. Existují ale i kolekce s lepší odolností, které se uplatní také v komerčních prostorách.

Která PVC podlahová krytina je lepší?

PVC podlaha s pěnovou podložkou je o něco levnější než podlaha s podložkou filcovou. Ta ale zase lépe tlumí kročejový hluk, je příjemnější na chůzi a dokáže vyrovnat drobné nerovnosti. Oba typy koupíte v krásných dekorech a výběr je široký. Ať už si vyberete kteroukoliv, pamatujte hlavně na to, že vždy je nezbytné mít správně upravený podklad, aby vaše podlaha zůstala dlouhá léta stejně krásná.

Produkty v novince


Akce
-28%
Akce
-28%
Nášlap 0,7 mm
Nášlap 0,7 mm
Akce
-29%

Důležité sdělení:
Vážení zákazníci, dovolujeme si vás upozornit, že dne 20. 6. bude z důvodu konání akce v Centru bydlení a designu Kaštanová omezena otevírací doba. Provoz showroomu v Brně bude od 7 do 12 hodin. Děkujeme za pochopení.

Spinner