KVALITNÍ SAMONIVELACE = ZÁKLAD ROVNÉ PODLAHY

KVALITNÍ SAMONIVELACE = ZÁKLAD ROVNÉ PODLAHY

Chcete, aby vaše nová podlaha perfektně seděla i za 10, 15, 20 let? Pak věnujte patřičnou pozornost vytvoření tvrdého, hladkého a hlavně maximálně rovného podkladu. K tomu vám pomohou naše samonivelační stěrky ARDEX C-DEX NEW a S-DEX ELASTIK. Pojďme si je nyní společně představit.

C-DEX NEW a S-DEX ELASTIK – CO MAJÍ SPOLEČNÉHO?

Obě samonivelační stěrky dokáží doslova zázraky při vyrovnávání povrchu, a ačkoliv je každá zaměřená na něco jiného, pro obě platí několik společných bodů.

Příprava podkladu

  1. Ať už využijete kteroukoliv, dejte si pozor, aby byl podklad suchý, pevný, bez trhlin a separačních materiálů (prach, krusty, oleje, zbytky barev, ...).
  2. Hladké podklady je nutno zdrsnit a poté opatřit adhezním můstkem – speciálním podkladovým nátěrem pro zvýšení přilnavosti.
  3. Praskliny a nerovnosti větší než 20 mm je nutno předem vyspravit. Smršťovací trhliny je nutné vyplnit a funkční objektové dilatace je nutné zachovat.
  4. Před aplikací stěrky je třeba savé podklady napenetrovat.
  5. Podklad musí vykazovat zbytkovou vlhkost dle normy ČSN 744505.

Ochrana po nanesení

Čerstvě aplikovanou stěrku je nutno chránit minimálně 24 hodin před prudkým vyschnutím a tepelnými rázy. Přidávání přísad a plniva k hotové směsi je pak nepřípustné.

C-DEX NEW – parťák pro tvrdé povrchy

Jedná se o samonivelační cementovou rychle tuhnoucí vyrovnávací hmotu, která slouží k vyrovnání nosných podkladů v suchém prostředí. Vhodná je pro vnitřní použití, ruční i strojní zpracování.

Lze využít pro tloušťku 1,5 – 20 mm v jedné pracovní operaci. Použít ji můžete také jako vyrovnávací vrstvu pod samonivelační hmotu s vyšší pevností tlaku (35 N/mm2). Vhodná naopak není pro pružné a tvárné podklady jako např. dřevo nebo asfalt. Jaké jsou její přednosti?

Je spolehlivě stabilní, lehká a komfortně zpracovatelná. Má výborné samonivelační vlastnosti a vyšší rozliv. Délka otevřené doby zpracování je 40 až 50 min. Navíc je vhodná i pro vrstvení a zalévání elektrického podlahového topení (vyžádejte konzultaci s technikem).

Jak postupovat?

Před aplikací stěrky je nutné očištěné a suché podklady napenetrovat. Nesavé podklady opatřit nátěrem ARDEX P4 READY.

PAMATUJTE: Kvalitně napenetrovaný podklad výrazně ovlivňuje rozlivové vlastnosti nivelační stěrky. Supellex C-DEX se zpracovává při teplotách od +10 do +25 °C.

S-DEX ELASTIK – jistota pro dřevěné podklady

Sádrová samonivelační rychle tuhnoucí vyrovnávací podlahová hmota s obsahem PP vláken pro tloušťku 2-25 mm v jedné pracovní operaci. Slouží k vyrovnání nosných podkladů v suchém prostředí a je vhodná na dřevěné a problematické podklady, protože se vytvrzuje bez pnutí.

Vhodná i pro prolití ve více vrstvách a upevnění elektrických podlahových topení (vyžádejte konzultaci s technikem). Délka otevřené doby zpracování je 40 až 50 min.

Jaké jsou její přednosti?

Stejně jako C-DEX obsahuje speciální organická a anorganická pojiva, plniva a zušlechťující příměsi. Díky přísadě PP vláken a speciálních aditiv je pak ideální pro pružné a tvárné podklady jako je například dřevo. Sama je jako podklad vhodná také na dřevěné podlahy.

Jak postupovat?

Před aplikací stěrky je třeba savé podklady napenetrovat. Nesavé a dřevěné podklady opatřit nátěrem ARDEX P4 READY nebo výplňovou penetrací a adhezním můstkem ARDEX P21.

Supellex S-DEX ELASTIK se zpracovává při teplotách od +10 do +25 °C a opět je třeba pamatovat, že kvalitně napenetrovaný podklad výrazně ovlivňuje rozlivové vlastnosti nivelační stěrky.

Sázka na zkušenosti se vyplácí

Společnost ARDEX vyrábí speciální produkty stavební chemie a již desítky let je špičkou ve svém oboru. S jejich výrobky máme mnohaleté zkušenosti i my, a proto se za ně můžeme zaručit. Kvalita je u nás totiž na prvním místě.

Produkty v novince


Spinner